Úvodní strana  >  Kalendář akcí  >  Unisféra - Cosmix

Unisféra – Cosmix

19. 4. 2023 (středa) od 17:00 se v Unisféře na Fyzikálním ústavu uskuteční sférická projekce pořadu Cosmix (14 minut). Kromě tohoto pořadu se na začátku můžete těšit na projekci Jarní oblohy nad Opavou (13 min) z produkce Slezské Univerzity v Opavě. Program je vhodný pro širokou veřejnost včetně rodin s dětmi.

Místo konání akce: Fyzikální ústav v Opavě
Typ akce: Akce pro rodiny s dětmi
Termín konání akce: 19.04.2023 od 17:00 do 18:00

Anotace k pořadům:

Jarní obloha nad Opavou (13 min) – Přemýšleli jste někdy při procházce noční Opavou, na co se na obloze vlastně koukáte? Nejste sami. Ukážeme vám, co můžete spatřit během daného ročního období, a představíme jednotlivá viditelná souhvězdí.

Cosmix (14 min) – Přemýšleli jste někdy nad tím, jakou náplň práce mají astronauti? Po zhlédnutí Cosmixu vám bude vše jasné! Ale držte se pevně, protože to bude pořádná jízda. Ptáte se, kam vás to vezmeme? No, přece na Mezinárodní vesmírnou stanici (ISS)!

Prodej vstupenek zahájen zde: https://is.slu.cz/obchod/baleni/16105
« zpět na kalendář akcí

Štítky: Unisféra, Cosmix


23. vesmírný týden 2023

23. vesmírný týden 2023

Přehled událostí na obloze a v kosmonautice od 5. 6. do 11. 6. 2023. Měsíc po úplňku mění fázi do poslední čtvrti. Večer je vidět jasná planeta Venuše a poblíž také slabší Mars. Brzy nad ránem je vidět Saturn a za světla je nízko nad obzorem i Jupiter. Aktivita Slunce je zvýšená. Po více než půlroční misi přistála čínská posádka Šen-čou 15. Falcon 9 překonal hranici 200 úspěšných startů v řadě a chystá se vynést nákladní loď Dragon s panely iROSA k ISS. Před 40 lety startovala k Venuši radarová sonda Veněra 16. Před 20 lety se k Marsu vydalo vozítko Spirit.

Další informace »

Česká astrofotografie měsíce

Kometa C/2022 E3 ZTF v souhvězdí Býka

Titul Česká astrofotografie měsíce za duben 2023 získal snímek „Kometa C/2022 E3 ZTF v souhvězdí Býka“, jehož autorem je Jiří Soukup     Vítězným snímkem dubnového kola soutěže Česká astrofotografie měsíce jsme se přenesli do vesmírného prachu. A to nejen toho k Zemi

Další informace »

Poslední čtenářská fotografie

Východ Měsíce

Východ Měsíce

Další informace »