Úvodní strana  >  Kalendář akcí  >  Unisféra - Příběhy cestovatele času

Unisféra - Příběhy cestovatele času

Tuto středu 15.3.2023 se můžete v Unisféře těšit na sférickou projekci pořadu Příběhy cestovatele času. Program bude na začátku doplněn pořadem Zimní obloha nad Opavou, který je z produkce Slezské Univerzity v Opavě. Program je vhodný pro rodiny s dětmi. Více informací a prodej lístků naleznete v informacích níže.

Místo konání akce: Fyzikální ústav v Opavě
Typ akce: Akce pro rodiny s dětmi
Termín konání akce: 15.03.2023 od 17:00 do 19:00

Zimní obloha nad Opavou (13 min.) – Přemýšleli jste někdy při procházce noční Opavou, na co se na nebi vlastně koukáte? Nejste sami. Ukážeme vám,co můžete spatřit během daného ročního období, a představíme jednotlivá viditelná souhvězdí.

Příběhy cestovatele času (23 min.) – S hlavním cestovatelem času se vypravíme do minulosti od dob zrodu naší civilizace a osobně prozkoumáme jakou moc a schopnost čas pro všechny představuje.

Prodej vstupenek zahájen zde: https://is.slu.cz/obchod/baleni/15885
« zpět na kalendář akcí

Štítky: Fyzikální ústav v Opavě


49. vesmírný týden 2023

49. vesmírný týden 2023

Přehled událostí na obloze a v kosmonautice od 4. 12. do 10. 12. 2023. Měsíc bude v poslední čtvrti. Jupiter je večer na jihovýchodě, Saturn nad jihozápadem. Ráno září nad jihovýchodem jasná Venuše. Aktivita Slunce se výrazně zvýšila a opět nastala výraznější polární záře, viditelné bohužel převážně z Ameriky nebo Nového Zélandu. Kometa 12P opět prošla zjasněním, najdeme ji u Vegy. Pokračuje kanonáda startů Falconu 9. K ISS se vydala nákladní loď Progress MS-25. Před 50 lety snímal poprvé Jupiter zblízka Pioneer 10.

Další informace »

Česká astrofotografie měsíce

Tři planetární mlhoviny HFG1,  Abell6 a Sh2-200

Titul Česká astrofotografie měsíce za říjen 2023 obdržel snímek „Tři planetární mlhoviny“, jehož autorem je Evžen Brunner     Planetární mlhovina. Již od roku 1875 poněkud matoucí označení. Byť by tento název mohl evokovat třeba protoplanetární disk okolo vznikající hvězdy,

Další informace »

Poslední čtenářská fotografie

Východ

Východ slunce

Další informace »