Úvodní strana  >  Kalendář akcí  >  Úplné zatmění Měsíce

Úplné zatmění Měsíce

Chomutov – pozorování úplného zatmění Měsíce

Místo konání akce: Chomutov, Česko
Typ akce: Pozorování
Termín konání akce: 21.01.2019 od 5:30 do 7:00

Astronomická společnost Chomutov zve veřejnost na společné pozorování úplného zatmění Měsíce.

Pro zájemce z řad veřejnosti Astronomická společnost Chomutov nabízí společné pozorování úplného zatmění Měsíce. V případě vhodného počasí budeme pozorovat v pondělí 21. ledna od 5:30 hod. „Na hvězdárně“ - louka vedle parkoviště, které je před kinem Oko v Chomutově (naproti kostelu Sv.Barbory). Doporučujeme teplé oblečení a vhodnou obuv. Pozorování ukončíme v 7:00 hod.
Těšíme se na setkání s Vámi

Jaroslav Landa DiS
Astronomická společnost Chomutov
http://www.astro21.cz
« zpět na kalendář akcí

Štítky: Zatmění Měsíce 19. 1. 2019


8. vesmírný týden 2019

8. vesmírný týden 2019

Přehled událostí na obloze od 18. 2. do 24. 2. 2019. Měsíc bude v úplňku. Večer se objevuje Merkur a vysoko jsou Mars a Uran. Ráno můžeme pozorovat Jupiter, a také úhlově blízko sebe se pohybující Venuši a Saturn. Skončila mise Opportunity na Marsu. Startovat má mimo jiné izraelský měsíční lander Beresheet. InSight vyložila přístroj HP3. Japonská sonda Hayabusa 2 by se měla pokusit o odběr vzorků z asteroidu Ryugu. Před 125 lety se narodil astronom a diplomat Jaroslav Císař.

Další informace »

Česká astrofotografie měsíce

Vzdálený vesmír v souhvězdí Kefea

Titul Česká astrofotografie měsíce za leden 2019 obdržel snímek „Vzdálený vesmír v souhvězdí Kefea“, jehož autorem je Evžen Brunner   Vítězný snímek měsíce ledna 2019 soutěže Česká astrofotografie měsíce, která probíhá pod patronací České astronomické společnosti, je snímek

Další informace »

Poslední čtenářská fotografie

Planety na ranní obloze

Další informace »