Úvodní strana  >  Kalendář akcí  >  Vánoční vyprávění o kometách

Vánoční vyprávění o kometách

Předvánoční přednáška vynikajícího popularizátora prof. Petra Kulhánka.

Místo konání akce: Budova T2:D3, učebna 209, Technická 2, Praha 6-Dejvice, Česko
Typ akce: Přednáška
Termín konání akce: 20.12.2018 od 16:15 do 17:45

Komety jsou neodlučně spjaty s vánočními svátky. Co víme o těchto tělesech, která byla po staletí opředena tajemstvím a děsila panovníky i prostý lid?

přednáší: prof. RNDr. Petr Kulhánek, CSc. (ČVUT FEL)

místo přednášky: T2:D3-209 (posluchárna ve 2. patře)
ČVUT, FEL, Technická 2, 166 27 Praha 6 – Dejvice
« zpět na kalendář akcí

Štítky: Kometa 


25. vesmírný týden 2019

25. vesmírný týden 2019

Přehled událostí na obloze od 17. 6. do 23. 6. 2019. Měsíc bude v úplňku a nastanou jeho pěkné konjunkce s planetami. Večer jsou velmi nízko, ale úhlově blízko sobě Mars a Merkur. Jupiter je vidět celou noc, Saturn téměř taky, ale je velmi nízko ve Střelci. Aktivita Slunce je nízká. Pozorovatelé soumrakové oblohy již v některých dnech zaznamenali výskyt nočních svítících oblak. Mise Falconu s družicemi Radarsat byla úspěšná. V týdnu očekáváme start rakety Ariane 5 s telekomunikačními družicemi a Proton-M s rentgenovou družicí Spektr-RG. Před 220 lety se narodil W. Lassel, objevitel Neptunova měsíce Triton a před 10 lety startovala k Měsíci sonda LRO.

Další informace »

Česká astrofotografie měsíce

Lobster

Titul Česká astrofotografie měsíce za květen 2019 obdržel snímek „Humří mlhovina“, jehož autorem je Pavol Kollarik Humří maso je považováno za pochoutku. Rozlousknout mohutná klepeta tohoto mořského korýše speciálními kleštičkami chodí gastronomičtí gurmáni do restaurací, objednat si ho můžeme

Další informace »

Poslední čtenářská fotografie

Merkur a Mars

Další informace »