Úvodní strana  >  Kalendář akcí  >  Večery pod hvězdami (30)

Večery pod hvězdami (30)

Večery pod hvězdami jsou pravidelnou akcí libereckého iQPLANETÁRIA. Každý první čtvrtek v měsíci přináší novinky z astronomie a kosmonautiky a především možnost vidět netradiční záběry na sféře planetária a setkávat se s lidmi, které zajímá dění na obloze a v kosmonautice.

Místo konání akce: iQLANDIA
Typ akce: Akce pro rodiny s dětmi
Termín konání akce: 06.04.2023 od 18:00

Na večerní obloze září výrazná Venuše, ale najdeme zde i Merkur a Mars. Slunce bylo mimořádně aktivní – připomeneme megaerupci a polární záře. Zamíříme pod severní i jižní noční oblohu díky unikátním fotografiím celé oblohy z observatoří FRAM. Zmíníme nové rekordy Perseverance a Ingenuity. Přiblížíme si vývoj posledních měsíců rakety Super Heavy a lodi Starship. Připomeneme „Pioneerské výpravy“ sluneční soustavou.

Na akci je vhodné se registrovat. Kapacita sálu je 50 míst.
https://iqlandia.cz/pro-navstevniky/akce/vecery-pod-hvezdami-c-30-c569099.htm
« zpět na kalendář akcí

Štítky: IQLANDIA, Večery pod hvězdami


48. vesmírný týden 2023

48. vesmírný týden 2023

Přehled událostí na obloze a v kosmonautice od 27. 11. do 3. 12. 2023. Měsíc bude v úplňku. Jupiter je večer na jihovýchodě, Saturn nad jihozápadem. Ráno září na východě jasná Venuše. Aktivita Slunce se výrazně zvýšila a opět nastala i slabá polární záře. Kometa 12P se na obloze přibližuje k hvězdě Vega v Lyře. Počet startů Falconů směřuje letos k číslu 100. Startovat bude také Sojuz s nákladní lodí Progress MS-25 k ISS. Před 100 lety se narodil čestný člen České astronomické společnosti Vojtěch Letfus.

Další informace »

Česká astrofotografie měsíce

Tři planetární mlhoviny HFG1,  Abell6 a Sh2-200

Titul Česká astrofotografie měsíce za říjen 2023 obdržel snímek „Tři planetární mlhoviny“, jehož autorem je Evžen Brunner     Planetární mlhovina. Již od roku 1875 poněkud matoucí označení. Byť by tento název mohl evokovat třeba protoplanetární disk okolo vznikající hvězdy,

Další informace »

Poslední čtenářská fotografie

SLNKO

SLNKO

Další informace »