Úvodní strana  >  Kalendář akcí  >  Velké setkání ČAS

Velké setkání ČAS

Výkonný výbor ČAS srdečné zve na velmi očekávanou akci, na které se potkají profesionální a amatérští astronomové, představí svou činnost a zároveň se dozví, na čem pracují studenti astronomie na českých připadne slovenských univerzitách.

Místo konání akce: K Planetáriu 502, Ostrava-Krásné Pole, Česko
Typ akce: Akce ČAS
Termín konání akce: 10.06.2022 od 13:00 – 12.06.2022 do 14:30

Program

Pátek bude věnován vzájemnému setkaní studentů astronomie, kdy formou krátkých prezentaci představí, čím se zabývají. Podobné setkávaní dosud chybělo. Bude zajímavé i pro členy ČAS poznat nastupující generaci.

V sobotu a v neděli proběhne setkaní profesionálních a amatérských astronomů. Zvané přednášky profesionálních astronomů doplní představeni činnosti poboček a sekcí ČAS. Předpokládá se, že každá složka vyšle alespoň jednoho zástupce.

Logo České astronomické společnosti Autor: ČAS
Logo České astronomické společnosti
Autor: ČAS
V sobotu si připomeneme 100 let členství Československa v Mezinárodni astronomické unii.

Na setkaní bude předána některá z cen ČAS.

Zástupci národního koordinátora přijdou debatovat o celorepublikové akci Noc vědců.

Předpokládá se také zvýšená účast slovenských kolegů v návaznosti na podepsané memorandum se SAS.

Program zpestří společné shlédnutí pořadů v planetáriu či exkurze k superpočítači. Na exkurzi k superpočítači je třeba se registrovat (limit je 25 osob, přednost mají vážní zájemci).

Program bude upřesňován a doplňován dle došlých návratek.

Předběžný program

Organizační pokyny

Z důvodu objednávky jídla, tisku jmenovek, atd. musí každý účastník zaslat s předstihem návratku, a to do 23. května na adresu cas@astro.cz.

Přibližně 50 % vašich nákladů na akci hradí ČAS. Pokud by přesto výše vlastních finančních nákladů někomu bránila v účasti, může v návratce požádat o individuální podporu.

Stravovaní bude probíhat v prostorách planetária. Doplatky za stravu jsou pátek 200 Kč, sobota, 300 Kč, neděle 100 Kč.

Ubytovaní je rezervováno v hotelu Garni na kolejích VŠB -TUO, dotovaná cena 500 Kč/noc na účastníka. V případě zájmu lze na vlastní náklady přespat i ze čtvrtka na pátek.

Za každou sekci a pobočku CAS je možné proplatit 1x cestovné na osobni automobil, pakliže jím přijede více účastníků nebo 1x cestovné hromadnou dopravou. Další cestovné mohou složky hradit ze svých rozpočtů (jde o náklad uznatelný z dotace RVS). Moznost individuální domluvy s hospodáři ČAS.

Studentům bude účast hradit vysílající univerzita (ČAS vystaví fakturu), profesionální astronomy vysílá jejich instituce.
« zpět na kalendář akcí

Štítky: ČAS, Setkání složek


21. vesmírný týden 2022

21. vesmírný týden 2022

Přehled událostí na obloze a v kosmonautice od 23. 5. do 29. 5. 2022. Měsíc bude vidět mezi poslední čtvrtí a novem na ranní obloze. Přidá se tak k ranní přehlídce planet viditelných okem. Slunce pokračuje ve zvýšené aktivitě doprovázené zajímavými skvrnami. Kosmická loď Starliner konečně plní svou bezpilotní zkušební misi a úspěšně zakotvila u ISS. Solar Orbiter pořídil opravdu mimořádně detailní záběry Slunce. Před 60 lety se v lodi Mercury-Aurora 7 vydal na druhý balistický let Američan Malcolm Scott Carpenter.

Další informace »

Česká astrofotografie měsíce

Carina a sopka

Titul Česká astrofotografie měsíce za duben 2022 získal snímek „Carina a sopka“, jehož autorem je Lukáš Veselý Mlhovina Carina, sopečný ostrov La Palma i samotný kráter vulkánu Cumbre Vieja, to vše se vešlo vítězi dubnového kola soutěže Česká astrofotografie měsíce do jednoho fotografického

Další informace »

Poslední čtenářská fotografie

Hviezdokopa M13 v Herkulovi

Hviezdokopa M13 v Herkulovi

Další informace »