Úvodní strana  >  Kalendář akcí  >  Velké setkání složek ČAS

Velké setkání složek ČAS

Česká astronomická společnost srdečně zve své členy na velké setkání, které proběhne 15. až 16. dubna 2023 na Hvězdárně a planetáriu v Brně.  

Místo konání akce: Hvězdárna a planetárium Brno
Typ akce: Astronomické setkání
Termín konání akce: 15.04.2023 od 10:00 – 16.04.2023 do 13:00

Logo ČAS Autor: ČAS
Logo ČAS
Autor: ČAS
Na setkání proběhnou prezentace činností sekcí, poboček, skupin i kolektivních členů ČAS. Připomeneme si 550. výročí narození Mikuláše Koperníka. Zvané přednášky představí budovaný největší dalekohled světa ELT, výzkum proměnných hvězd nebo nejzajímavější objevy roku 2022 dle mínění Jiřího Grygara.

Program ke stažení

Organizační informace

Všechny zájemce o účast prosíme o vyplnění návratky a její zaslání na sobotka(at)astro.cz do 29. března. Pokud nežádáte ubytování, tak až do 5. dubna. Ubytovat lze v B&B HOTEL UNIVERSITY BRNO, Vinařská 5, blok A3 ještě 20 osob (jednolůžkové pokoje jsou již obsazeny).




« zpět na kalendář akcí

Štítky: Setkání složek


35. vesmírný týden 2026

35. vesmírný týden 2026

Přehled událostí na obloze a v kosmonautice od 24. 8. do 30. 8. 2026. Měsíc bude v úplňku a nastane částečné zatmění, viditelné u nás nad ránem. Venuše je vidět lépe přes den a večer je velmi nízko nad západním obzorem. Saturn a Neptun jsou vidět už od setmění a vrcholí ráno nad jihem. Na ranní obloze jsou dobře vidět Mars a Uran, nízko také Jupiter. Merkur je v konjunkci se Sluncem nepozorovatelný. Aktivita Slunce je nízká, ale možná se zvýší. Další čínská raketa Zhuque-3 předvedla úspěšné přistání. Před dvaceti roky byla změněna definice planety a Pluto už není právoplatnou planetou Sluneční soustavy, nýbrž jen trpasličí planetou.

Další informace »

Česká astrofotografie měsíce

Srpková mlhovina a Mýdlová bublina

Titul Česká astrofotografie měsíce za červenec 2026 obdržel snímek Václava Kubeše „Srpková mlhovina a Mýdlová bublina“ „Srpková mlhovina a Mýdlová bublina“ je nejen název snímku, ale především označení objektů, s jejichž portrétem zvítězil Václav Kubeš v soutěži Česká astrofotografie měsíce. Tento

Další informace »

Poslední čtenářská fotografie

Zatmění Slunce ve Španělsku

Protuberance při zatmění Slunce

Další informace »