Úvodní strana  >  Kalendář akcí  >  Velké setkání složek ČAS a studentů astronomie

Velké setkání složek ČAS a studentů astronomie

Česká astronomická společnost srdečně zve své členy na velké setkání, které proběhne 19. až 21. dubna 2024 na Hvězdárně a planetáriu v Hradci Králové.  

Místo konání akce: Hvězdárna a planetárium Hradec Králové
Typ akce: Astronomické setkání
Termín konání akce: 19.04.2024 od 10:00 – 21.04.2024 do 12:30

Logo ČAS Autor: ČAS
Logo ČAS
Autor: ČAS
Pátek bude věnován prezentaci výsledků studentů astronomie českých vysokých škol. O víkendu na setkání proběhnou prezentace činností sekcí, poboček, skupin i kolektivních členů ČAS. Budou předány Cena Zdeňka Kvíze a Ceny Jindřicha Zemana. Připomeneme si 100 let od zasložení hned tří odborných sekcí ČAS: Meteorické, Sluneční a Pozorovatelů hvězd měnlivých.

Každý účastník je povinen vyplnit návratku (xls). Účast členů ČAS bude dotována. V návratce jsou uvedeny předběžné dotované ceny za ubytování a stravu. Nečlenům ČAS budou účtovány plné náklady. Úbytování je zajištěno v hotelovém domě Academic.

Program ke stažení (pdf)

 
« zpět na kalendář akcí

Štítky: Setkání složek


16. vesmírný týden 2024

16. vesmírný týden 2024

Přehled událostí na obloze a v kosmonautice od 15. 4. do 21. 4. 2024. Měsíc bude v první čtvrti. Rozloučili jsme se s kometou 12P/Pons-Brooks. Z Ameriky dorazily zprávy i fotografie o úspěšném pozorování úplného zatmění Slunce i dvou komet během tohoto úkazu. Aktivita Slunce se konečně opět zvýšila. Proběhl také poslední start velké rakety Delta IV Heavy. SpaceX si připsala rekord v podobě dvacátého přistání prvního stupně Falconu 9. Před deseti roky ukončila dopadem na Měsíc svou misi sonda LADEE zkoumající prach v těsné blízkosti nad povrchem Měsíce.

Další informace »

Česká astrofotografie měsíce

ic2087

Titul Česká astrofotografie měsíce za březen 2024 obdržel snímek „IC 2087“, jehož autorem je Zdeněk Vojč     Souhvězdí Býka je plné zajímavých astronomických objektů. Tedy fakticky ne toto souhvězdí, ale oblast vesmíru, kterou nám na naší obloze souhvězdí Býka vymezuje. Najdeme

Další informace »

Poslední čtenářská fotografie

!

Další informace »