Úvodní strana  >  Kalendář akcí  >  Veřejné pozorování noční oblohy

Veřejné pozorování noční oblohy

Astronomická společnost Chomutov zve všechny příznivce astronomie na společné pozorování noční oblohy.

Místo konání akce: Droužkovice
Typ akce: Pozorování
Termín konání akce: 06.08.2021 od 21:00 do 23:55

Akce proběhne v pátek 6. srpna od 21:00 hod. na fotbalovém hřišti v obci Droužkovice. V případě špatného počasí bude stanoven náhradní termín. Sledujte naše internetové stránky a Facebook – Astronomická společnost Chomutov.

Jaroslav Landa DiS.
Astronomická společnost Chomutov
http://www.astro21.cz
« zpět na kalendář akcí

Štítky: Pozorování 


38. vesmírný týden 2021

38. vesmírný týden 2021

Přehled událostí na obloze a v kosmonautice od 20. 9. do 26. 9. 2021. Měsíc mění fázi od úplňku k poslední čtvrti. Večer je vidět nízko nad západem Venuše a poblíž jižního obzoru Jupiter a Saturn. Aktivita Slunce je nízká. Soukromá mise Inspiration4 čtveřice neprofesionálních astronautů je skutečným milníkem v komerční kosmonautice. Čínská mise Šen-čou 12 skončila. V souvislosti s nástupem satelitních mega-konstelací přijal sjezd ČAS rezoluci směrem k Vládě ČR o nutnosti novelizace práva využívání kosmického prostoru. Před 230 lety se narodil Johann Encke, po němž je pojmenována druhá periodická kometa a před 175 lety byl objeven Neptun.

Další informace »

Česká astrofotografie měsíce

Bolid nad Laka

  Titul Česká astrofotografie měsíce za srpen 2021 obdržel snímek „Bolid nad Laka“, jehož autorem je Lukáš Veselý     Bolid nad Laka, to je poněkud tajemný název snímku, který astrofotograf Lukáš Veselý zaslal do soutěže Česká astrofotografie měsíce a vyhrál s ním

Další informace »

Poslední čtenářská fotografie

Aktívna oblasť AR2871

Aktívna oblasť AR2871 vyprodukovala na Slnku ďalšiu erupciu.

Další informace »