Úvodní strana  >  Kalendář akcí  >  Chomutov Pozvánka - veřejné pozorování Perseid 2018

Veřejné pozorování Perseid v Chomutově

Astronomická společnost Chomutov zve všechny příznivce astronomie na společné pozorování nejznámějšího meteorického roje – Perseid.

Místo konání akce: Chomutov - louka vedle kina Oko (Lipská ul. naproti kostelu Sv. Barbory).
Typ akce: Pozorování
Termín konání akce: 10.08.2018 od 21:00 – 11.08.2018 do 23:00

V pátek 10. srpna a v sobotu 11. srpna se sejdeme ve 21:00 hod. SELČ v Chomutově „Na hvězdárně“ – na louce vedle parkoviště, které je před kinem Oko (Lipská ul. naproti kostelu Sv. Barbory).

Vstup zdarma.

Perseidy lze samozřejmě úspěšně pozorovat pouze za příznivého počasí. Pokud se zdržíte déle, přineste si kempinkovou židli nebo rybářskou stoličku.

Upozornění: Z akce budou pořizovány fotografie pro účely archivace a propagace aktivit Astronomické společnosti Chomutov.

Jaroslav Landa DiS
http://www.astro21.cz
« zpět na kalendář akcí

Štítky: Perseidy 2018


50. vesmírný týden 2018

50. vesmírný týden 2018

Přehled událostí na obloze od 10. 12. do 16. 12. 2018. Měsíc bude v první čtvrti. Večer je vidět Mars, nedaleko něj Neptun a výše v Rybách je Uran. Merkur a Venuše jsou vidět ráno. Máme poslední týden vidět bez měsíčního svitu kometu 46P/Wirtanen v jejím přiblížení k Zemi. Výše na obloze je i pěkná kometa 64P/Swift-Gehrels. Sonda InSight už hýbe rukou a fotografuje okolí. U ISS zakotvila nákladní loď Dragon. Jeden ze dvou Falconů musel přistát do moře a podařilo se jej vyzvednout na pevninu. Start Delty IV Heavy z Kalifornie má odklady. Čína vyslala k Měsíci sondu Chang’e 4. Přistát má v pánvi Aitken na jihu Luny. Před 30 lety začala éra telekomunikačních družic Astra a před 25 lety začal Hubble vidět ostře.

Další informace »

Česká astrofotografie měsíce

LBN 777 - Orlí hlava

Titul Česká astrofotografie měsíce za listopad 2018 obdržel snímek „LBN 777 – Orlí hlava“, jehož autorem je Martin Myslivec   S objekty na noční obloze je to tak. Buď mají tak trochu nudná, byť pro neznalé někdy záhadná označení jako M, NGC, LBN, IC, GUM, DUN, vdB, Arp, Ced, … a mnoho

Další informace »

Poslední čtenářská fotografie

Kometa 46P Wirtanen rybím okem

Pozorování kazila přicházející nízká oblačnost a světelný smog. Širokoúhlý snímek pořízen rybím okem, složeno 8 snímků na hvězdy a krajinu, defishing. Pro zvýraznění komety použity snímky složené na kometu, fotografované delším ohniskem.

Další informace »