Úvodní strana  >  Kalendář akcí  >  Vesmírná keš (Cache in Space)

Vesmírná keš (Cache in Space)

Milovníci Geocachingu, nenechte si ujít MegaEvent spojující hledání unikátních kešek v rámci 100. výročí založení ČAS!

Místo konání akce: Ondřejov, Česká republika
Typ akce: Akce pro rodiny s dětmi
Termín konání akce: 09.09.2017 od 10:00 do 22:00

MegaEvent bude vyvrcholením roční akce spojující Geocaching s astronomií a kosmonautikou, bez které by ze své podstaty nemohl ani existovat. Další informace na cas100geo.webnode.cz

Na co se můžete těšit?

  • příjemné prostředí pro společné setkání
  • ideální program pro rodiny s dětmi
  • soutěže pro malé i velké (3d piškvorky, ČASomíra, GEOkuželky)
  • LabCache (tématikou bude astronomie, fyzika a vesmír)
  • MultiCache (observatoř Ondřejov)
  • výstavy (s astronomickou, geocachingovou a cestovatelskou tématikou)
  • přednášky a besedy s předními českými kačery a astronomy
  • exkurze na unikátní pracoviště (největší dalekohled střední Evropy, Sluneční oddělení, oddělení meziplanetární hmoty, historické kopule)
  • Šafaříkovo historické muzeum
  • ukázky současné astronomické techniky
  • eventový GeoCoin
  • eventové CWG a speciální série CWG
  • různé eventové předměty



« zpět na kalendář akcí

Štítky: Geocaching, 100 let ČAS


30. vesmírný týden 2026

30. vesmírný týden 2026

Přehled událostí na obloze a v kosmonautice od 20. 7. do 26. 7. 2026. Měsíc bude v první čtvrti. Večer je velmi nízko na západě Venuše. Ráno je vidět Saturn a slabý Neptun, nízko nad severovýchodem také Mars a Uran. Aktivita Slunce je zřejmě jen přechodně nízká. Vyhledat můžeme kometu 10P/Tempel 2. Super Heavy Starship nakonec v noci na pátek po zážehu motorů neodstartovala k plánovanému 13. letu, odklad znamená další pokus v tomto týdnu. Před 15 lety jsme mohli naposledy sledovat na obloze raketoplán.

Další informace »

Česká astrofotografie měsíce

Postupka komety R3 PANSTARRS v Orionu

Titul Česká astrofotografie měsíce za květen 2026 obdržel snímek Jakuba Kuřáka a Martina Maška „Kometa R3 PANSTARRS v Orionu“ „Uprostřed léta, kolem sedmnáctého dne měsíce července, se na nebi znenadání zrodila hvězda nesmírné velikosti a nádhery. Žádný z tehdy žijících lidí nikdy nespatřil nic, co

Další informace »

Poslední čtenářská fotografie

Na kometu letadlem

Kometa 10P/Tempe, s letadlo

Další informace »