Úvodní strana  >  Kalendář akcí  >  Víkendový kurz "Úvod do astrobiologie"

Víkendový kurz "Úvod do astrobiologie"

Víkendový kurz "Úvod do astrobiologie"

Místo konání akce: České Budějovice, Česko
Typ akce: Přednáška
Termín konání akce: 17.03.2018 od 9:15 – 18.03.2018 do 16:00

Ve dnech 17.-18.3. proběhne v Centru polární ekologie Přírodovědecké fakulty Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích víkendový kurz "Úvod do astrobiologie". Účastníci kurzu se získají přehled o základních oblastech, kterými se astrobiologie zabývá. Kurz je určený pro učitele přírodovědných oborů na středních školách a vedoucí přírodovědných kroužků, ale mohl by být přínosný i pro studenty středních a vysokých škol.

Další informace a informace o přihlášce jsou dostupné na http://polar.prf.jcu.cz/data/uploads/pozvanka-astrobio.pdf
« zpět na kalendář akcí

Štítky: Přednáška , Astrobiologie


38. vesmírný týden 2018

38. vesmírný týden 2018

Přehled událostí na obloze od 17. 9. do 23. 9. 2018. Měsíc je mezi čtvrtí a úplňkem. Venuše je nejlépe viditelná ve dne, Jupiter jen večer velmi nízko na jihozápadě. Mars a Saturn jsou nízko v okolí jižního obzoru. Viděli jsme další start a přistání Falconu 9. Odstartovala poslední Delta II. Počasí odložilo start japonské nákladní lodi. Před 15 roky jsme se rozloučili se sondou Galileo u Jupiteru a před 10 lety s panem profesorem Emilem Škrabalem. Začíná astronomický podzim.

Další informace »

Česká astrofotografie měsíce

Radiant

Titul Česká astrofotografie měsíce za srpen 2018 obdržel snímek „Radiant“, jehož autorem je Lukáš Veselý   Kdo by je neznal … srpnové padající hvězdy jsou velmi populární i mezi neastronomy. Ostatně, s téměř železnou pravidelností se opakují rok co rok za příjemných prázdninových

Další informace »

Poslední čtenářská fotografie

Venuše

Venuše za denního světla mobilem přes dalekohled.

Další informace »