Úvodní strana  >  Kalendář akcí  >  Vítání Nového roku ve správnou chvíli na správném místě – umělecko/astronomický happening

Vítání Nového roku ve správnou chvíli na správném místě – umělecko/astronomický happening

Pojďte uvítat příchod Nového roku na nejrelevantnějším místě středoevropského časového pásma, tj. na astronomickém středu Evropy!

Místo konání akce: Astronomický střed Evropy
Typ akce: Nezařazeno
Termín konání akce: 31.12.2018 od 23:30 – 01.01.2019 do 0:30

Středoevropský čas odpovídá astronomickému času pouze na 15. poledníku východní délky. Nemá tudíž smysl slavit v Ostravě či v Chebu, jejichž časový posun je 24 minut. (Oslavy Silvestra na Západní Sahaře či na poloostrově Varanger jsou už úplně mimo mísu).

Pokud nechcete slavit příchod Nového roku v nesprávnou chvíli, připojte se k umělecko/astronomickému happeningu u žluté tyčky v poli u Kouřimi.

Pokud se rozhodnete přidat či máte nějaké další dotazy, prosím o zprávu na helena.jirakova@seznam.cz nebo na tel 604973051.

Více o autorce akce: http://helushyiraq.wixsite.com/artwork

Těším se na všechny, kteří před brambůrky a televizní obrazovkou dají přednost astronomické přesnosti! :-)
« zpět na kalendář akcí

Štítky: Akce 


13. vesmírný týden 2019

13. vesmírný týden 2019

Přehled událostí na obloze od 25. 3. do 31. 3. 2019. Měsíc bude v poslední čtvrti a ve dvou těsných konjunkcích s ranními planetami. Večer je vidět Mars poblíž Plejád. Ráno je vidět Jupiter a Saturn. Slunce překvapilo velkou skupinou skvrn v opravdu aktivní oblasti. Planetka Bennu vyvrhuje kamení. Start evropské rakety Vega byl úspěšný. Firma OneSpace chystá první start své rakety. Očekáváme výstup dvou žen do volného kosmu. V noci na neděli se změní čas o hodinu vpřed na letní.

Další informace »

Česká astrofotografie měsíce

IC342_LHARGB

Titul Česká astrofotografie měsíce za únor 2019 obdržel snímek „IC 342“, jehož autorem je Robert Novotný   Ano, astronomie je někdy trochu strohá. IC 342. Nu, to je tedy název, řekne si laik. A možná si řekne i leckterý astronom. Zejména třeba ten, který zkoumá sluneční skvrny. Ve

Další informace »

Poslední čtenářská fotografie

ISS

Stanice ISS stoupá nad západní obzor a napravo planeta Mars

Další informace »