Úvodní strana  >  Kalendář akcí  >  Vítání Nového roku ve správnou chvíli na správném místě – umělecko/astronomický happening

Vítání Nového roku ve správnou chvíli na správném místě – umělecko/astronomický happening

Pojďte uvítat příchod Nového roku na nejrelevantnějším místě středoevropského časového pásma, tj. na astronomickém středu Evropy!

Místo konání akce: Astronomický střed Evropy
Typ akce: Nezařazeno
Termín konání akce: 31.12.2018 od 23:30 – 01.01.2019 do 0:30

Středoevropský čas odpovídá astronomickému času pouze na 15. poledníku východní délky. Nemá tudíž smysl slavit v Ostravě či v Chebu, jejichž časový posun je 24 minut. (Oslavy Silvestra na Západní Sahaře či na poloostrově Varanger jsou už úplně mimo mísu).

Pokud nechcete slavit příchod Nového roku v nesprávnou chvíli, připojte se k umělecko/astronomickému happeningu u žluté tyčky v poli u Kouřimi.

Pokud se rozhodnete přidat či máte nějaké další dotazy, prosím o zprávu na helena.jirakova@seznam.cz nebo na tel 604973051.

Více o autorce akce: http://helushyiraq.wixsite.com/artwork

Těším se na všechny, kteří před brambůrky a televizní obrazovkou dají přednost astronomické přesnosti! :-)
« zpět na kalendář akcí

Štítky: Akce 


4. vesmírný týden 2019

4. vesmírný týden 2019

Přehled událostí na obloze od 21. 1. do 27. 1. 2019. Měsíc bude v úplňku a 21. 1. ráno proběhne úplné zatmění Měsíce. Večer je vidět Mars a Uran, ráno nastává konjunkce Venuše a Jupiteru. Stále ještě můžeme doporučit i kometu 46P/Wirtanen. Dočkali jsme se startu Delta IV Heavy s něčím, co zřejmě připomíná HST, jen bude koukat na Zemi. Před 25 lety odstartovala mise Clementine, tehdy po dlouhé době další průzkumník Měsíce.

Další informace »

Česká astrofotografie měsíce

Venuše

Titul Česká astrofotografie měsíce za prosinec 2018 obdržel snímek „Venuše“, jehož autorem je Jan Klečka     Venuše. Ano, tak ji známe my. Ale známe ji? Pro někoho římská bohyně lásky a krásy. Pro někoho prehistorická figurka z oblasti Pavlovických vrchů na Moravě,

Další informace »

Poslední čtenářská fotografie

Saturn

Saturn

Další informace »