Úvodní strana  >  Kalendář akcí  >  Voda na Měsíci - pohled z oběžné dráhy

Voda na Měsíci - pohled z oběžné dráhy

Prof. Ing. Jaroslav Klokočník, DrSc., Vás seznámí s nejnovějším pohledem na existenci vody na našem jediném přirozeném satelitu.

Místo konání akce: Matematický ústav, Žitná 25, Nové Město, Česko
Typ akce: Přednáška
Termín konání akce: 11.06.2025 od 16:30 do 19:00

Přijďte si do Modré posluchárny MÚ AV ČR poslechnout přednášku o existenci vody na Měsíci od dlouholetého vědeckého pracovníka Astronomického ústavu Akademie věd ČR, který se zabývá mimo jiné dráhovou dynamikou umělých družic Země a studiem gravitačního pole Země. 

Součástí večera bude i krátké pojednání Jaroslava Pavlouska ze Štefánikovy hvězdárny na téma Bohem nadaný fotograf Josef Klepešta.




« zpět na kalendář akcí

Štítky: Josef Klepešta, Jaroslav Klokočník, Voda na Měsíci


23. vesmírný týden 2025

23. vesmírný týden 2025

Přehled událostí na obloze a v kosmonautice od 2. 6. do 8. 6. 2025. Měsíc bude v první čtvrti a je viditelný na večerní obloze večer. Z večerní oblohy mizí Jupiter, který se potkává s Merkurem. Zbývá zde pouze Mars ve Lvu. Ráno se zlepšuje viditelnost Saturnu a nejjasnějším objektem je Venuše nízko nad obzorem. Aktivita Slunce je vysoká a očekáváme polární záře. Čína vypustila sondu Tianwen-2 k malé planetce, kvazi-měsíci Země Kamo’oalewa . Proběhl devátý letový test Super Heavy Starship. Před 400 lety se narodil významný italský astronom Giovanni Domenico Cassini.

Další informace »

Česká astrofotografie měsíce

Simeis 147

Titul Česká astrofotografie měsíce za duben 2025 obdržel snímek „Simeis 147- Spaghetti nebula“, jehož autorem je astrofotograf Pavel Pech     „Spaghetti nebula“ – co se skrývá za tímto pojmem? Možná se nám vybaví „Spaghetti western“, jenž se stal filmovým pojmem, byť trochu

Další informace »

Poslední čtenářská fotografie

Nový Měsíc

16 hod.20min starý Měsíc.

Další informace »