Úvodní strana  >  Kalendář akcí  >  Za klenoty maledivských nocí

Za klenoty maledivských nocí

přednáška Petra Horálka (60 min.)

Místo konání akce: Bezručovo náměstí, Opava 1, Česko
Typ akce: Přednáška
Termín konání akce: 27.05.2026 od 17:00 do 18:00

V Indickém oceánu leží rajské souostroví Malediv známé pro své rozsáhlé atoly s tyrkysovými lagunami, nekonečné bílé pláže a nesmírně romantické západy Slunce. Málokdo ale ví, že tento ráj nabízí také úchvatné pohledy do nočního nebe. Vydejte se proto, spolu s Petrem Horálkem, na nezvyklou pouť za klenoty maledivských nocí.




« zpět na kalendář akcí

Štítky: Astrofotografie 


33. vesmírný týden 2026

33. vesmírný týden 2026

Přehled událostí na obloze a v kosmonautice od 10. 8. do 16. 8. 2026. Měsíc bude v novu a nastane výrazné částečné zatmění Slunce, v části Evropy jako úplné. Venuše je vidět lépe přes den a večer je velmi nízko nad západním obzorem. Po půlnoci je už vidět Saturn a Neptun, ráno uvidíme Merkur, Mars a Uran. Aktivita Slunce je nízká. Nastává maximum meteorického roje Perseid. Zjasnila kometa 220P/McNaught a je dostupná i malým triedrem. Dopad Falconu 9 na Měsíc nevyvolal nijak zásadní oblak hmoty. Před 60 lety začal mapovat Měsíc Lunar Orbiter 1.

Další informace »

Česká astrofotografie měsíce

Srpková mlhovina a Mýdlová bublina

Titul Česká astrofotografie měsíce za červenec 2026 obdržel snímek Václava Kubeše „Srpková mlhovina a Mýdlová bublina“ „Srpková mlhovina a Mýdlová bublina“ je nejen název snímku, ale především označení objektů, s jejichž portrétem zvítězil Václav Kubeš v soutěži Česká astrofotografie měsíce. Tento

Další informace »

Poslední čtenářská fotografie

Částečné zatmění Slunce

Fotoaparát Nikon COOLPIX B500

Další informace »