Úvodní strana  >  Kalendář akcí  >  Ženy v astronomii

Ženy v astronomii

Chomutov – Ženy v astronomii

Místo konání akce: Chomutov, Česko
Typ akce: Přednáška
Termín konání akce: 11.02.2019 od 18:00 do 19:00

V roce 2019 si připomínáme 100. výročí založení Mezinárodní astronomické unie (IAU). Při této příležitosti IAU organizuje několik zajímavých projektů. Na 11. února 2019 IAU vyhlásila projekt věnovaný ženám a dívkám v astronomii. Astronomická společnost Chomutov se zapojila do tohoto mezinárodního projektu. Při této příležitosti si Vás dovolujeme pozvat na přednášku – Ženy v astronomii. Přednáška proběhne v pondělí 11. února od 18:00 hod v přednáškovém sále Oblastního muzea v Chomutově na Palackého ul. 86 (vlevo od Hvězdářské věže).

Jaroslav Landa DiS
Astronomická společnost Chomutov
http://www.astro21.cz
« zpět na kalendář akcí

Štítky: Přednáška 


8. vesmírný týden 2019

8. vesmírný týden 2019

Přehled událostí na obloze od 18. 2. do 24. 2. 2019. Měsíc bude v úplňku. Večer se objevuje Merkur a vysoko jsou Mars a Uran. Ráno můžeme pozorovat Jupiter, a také úhlově blízko sebe se pohybující Venuši a Saturn. Skončila mise Opportunity na Marsu. Startovat má mimo jiné izraelský měsíční lander Beresheet. InSight vyložila přístroj HP3. Japonská sonda Hayabusa 2 by se měla pokusit o odběr vzorků z asteroidu Ryugu. Před 125 lety se narodil astronom a diplomat Jaroslav Císař.

Další informace »

Česká astrofotografie měsíce

Vzdálený vesmír v souhvězdí Kefea

Titul Česká astrofotografie měsíce za leden 2019 obdržel snímek „Vzdálený vesmír v souhvězdí Kefea“, jehož autorem je Evžen Brunner   Vítězný snímek měsíce ledna 2019 soutěže Česká astrofotografie měsíce, která probíhá pod patronací České astronomické společnosti, je snímek

Další informace »

Poslední čtenářská fotografie

Planety na ranní obloze

Další informace »