Úvodní strana  >  Fotogalerie  >  Astronomický snímek dne  >  31. leden 2000

Astronomický snímek dne (APOD) - 31. leden 2000

Roztáhnout stránkuZúžit stránku

Sněhová bouře na planetě Zemi

Uznání: SeaWiFS Project, GSFC, NASA

Země je planetou oceánů. Z nízké oběžné dráhy Země širokoúhlé čidlo Sea-viewing Wide Field-of-view Sensor (SeaWiFS) na palubě družice NASA SeaStar globálně mapuje barvu oceánů a zachycuje změny v klimatu a biosféře našeho vodního světa. Bohatě podrobné snímky z SeaWiFS mohou též sledovat barevné změny na pozemských pevninách jak ilustruje tento snímek planety. Byl pořízen 27.ledna a pokrývá oblast Velkých jezer a pobřeží Atlantiku na severoamerickém kontinentu. Vermírná perspektiva nádherně vyjevuje rozsah fraktální bílé sezónní pevné fáze H20 nedávno napadané na severovýchodě a středoatlantickém pobřeží Spojených Států. Neočekávané a intenzivní sněhové bouře potěšily školáky ale způsobily vážné potíže na různých místech.

Štítky: Země, Voda, Seawifs


24. vesmírný týden 2024

24. vesmírný týden 2024

Přehled událostí na obloze a v kosmonautice od 10. 6. do 16. 6. 2024. Měsíc bude v první čtvrti. Planety můžeme pozorovat pouze nízko na ranní obloze, nejvýše je Saturn a Mars. Na Slunci je stále ještě hodně skvrn. V sobotu 8. 6. došlo navíc k silné erupci s nadějí na polární záři. Kosmická loď Starliner byla konečně vypuštěna a úspěšně dorazila k Mezinárodní vesmírné stanici. SuperHeavy Starship ohromila při 4. testovacím letu přistáním obou stupňů na mořskou hladinu. Před 180 lety se narodil W. R. Brooks, mj. spoluobjevitel známé komety 12P, jejíž prach je nyní dobře vidět i ze Země.

Další informace »

Česká astrofotografie měsíce

C/2021 S3 PanSTARRS

Titul Česká astrofotografie měsíce za květen 2024 obdržel snímek „C/2021 S3 PanSTARRS“, jehož autorem je Miloš Gnida   Dnešní vítězný snímek soutěže Česká astrofotografie měsíce, který pořídil astrofotograf Miloš Gnida, nám přináší pohled hned na několik astronomických objektů. Jednak,

Další informace »

Poslední čtenářská fotografie

Skvrny na Slunci

Fotoaparát Nikon COOLPIX B500

Další informace »