Úvodní strana  >  Fotogalerie  >  Astronomický snímek dne  >  31. leden 2000

Astronomický snímek dne (APOD) - 31. leden 2000

Roztáhnout stránkuZúžit stránku

Sněhová bouře na planetě Zemi

Uznání: SeaWiFS Project, GSFC, NASA

Země je planetou oceánů. Z nízké oběžné dráhy Země širokoúhlé čidlo Sea-viewing Wide Field-of-view Sensor (SeaWiFS) na palubě družice NASA SeaStar globálně mapuje barvu oceánů a zachycuje změny v klimatu a biosféře našeho vodního světa. Bohatě podrobné snímky z SeaWiFS mohou též sledovat barevné změny na pozemských pevninách jak ilustruje tento snímek planety. Byl pořízen 27.ledna a pokrývá oblast Velkých jezer a pobřeží Atlantiku na severoamerickém kontinentu. Vermírná perspektiva nádherně vyjevuje rozsah fraktální bílé sezónní pevné fáze H20 nedávno napadané na severovýchodě a středoatlantickém pobřeží Spojených Států. Neočekávané a intenzivní sněhové bouře potěšily školáky ale způsobily vážné potíže na různých místech.

Štítky: Země, Voda, Seawifs


15. vesmírný týden 2020

15. vesmírný týden 2020

Přehled událostí na obloze a v kosmonautice od 6. 4. do 12. 4. 2020. Měsíc bude v superúplňku. Večer je vidět jasná planeta Venuše. Ráno jsou poblíž sebe Mars, Jupiter a Saturn. Na cestu k ISS se má vydat tříčlenná posádka v lodi Sojuz MS-16. Před 50 lety odstartovalo Apollo 13 na svoji misi s nakonec šťastným koncem.

Další informace »

Česká astrofotografie měsíce

C/2019 Y4 ATLAS skrývající se v prachu

Titul Česká astrofotografie měsíce za březen 2020 obdržel snímek „C/2019 Y4 ATLAS skrývající se v prachu“, jehož autorem je Pavel Váňa   Již dlouho tu nebyla hezká jasná kometa. Že by C/2019 Y4 ATLAS překvapila? Zatím tomu vývoj její jasnosti  napovídá. Ale nechme se překvapit.

Další informace »

Poslední čtenářská fotografie

Měsíc, středa 8.dubna 2020, těsně před úplnkem, čas cca 1 h (SELČ).

Další informace »