Úvodní strana  >  Fotogalerie  >  Astronomický snímek dne  >  13. září 2004

Astronomický snímek dne (APOD) - 13. září 2004

Roztáhnout stránkuZúžit stránku

Vysvětlete prosím tento úkaz

Uznání: Walter Lewin (MIT)

Co způsobilo tento barevný prstenec? V okamžiku psaní toho příspěvku musí profesor fyziky na MIT Walter Lewin teprve najít někoho, kdo by mohl podat správné vysvětlení. Ne studenti. Ne kolegové. Ne redaktoři APODu. Zajímá ho, jak bystří jsou čtenáři APODu. Můžete se podělit o svůj důvtip s profesorem Lewinem? Lewin pořídil obrázek nahoře na staveništi někde v Massachusetts 20. června. Vaše odpověď by měla vysvětlit pořadí barev a jasnou oblast ve středu. Zanedlouho, 7. prosince, podá vysvětlení v přednášce svého kurzu Vibrace a vlny na MIT a APOD na tuto přednášku pak přinese odkaz. Diskusní stránka k tomuto obrázku bude v APOD Forum na Asterisku*. Profesor Lewin navíc odpoví na odpovídající emailové otázky a návrhy zaslané na adresu asklewin@space.mit.edu.

Štítky: Spectrum, Circle, Mystery


23. vesmírný týden 2020

23. vesmírný týden 2020

Přehled událostí na obloze a v kosmonautice od 1. 6. do 7. 6. 2020. Měsíc bude v úplňku. Venuše bude v dolní konjunkci se Sluncem. Na večerní obloze je ještě Merkur. Ráno si relativně nízko nad jihovýchodem říká o pozornost mars, ale výše jsou blízko sebe planety Jupiter a Saturn. Událostí týdne byl úspěšný start Falconu 9 s pilotovanou lodí Crew Dragon, která se v neděli odpoledne připojila k ISS. Před 125 lety se narodil Josef Klepešta a před 55 lety startovala Gemini 4 s plánem prvního amerického výstupu do kosmu.

Další informace »

Česká astrofotografie měsíce

Venuše 18.3. a 11.4.

ČAM za březen 2020:  Titul Česká astrofotografie měsíce za duben 2020 obdržel snímek „Venuše 2020“, jehož autorem je Jan Klečka Venuše. Ano, tak ji známe my. Ale známe ji? Pro někoho římská bohyně lásky a krásy. Pro někoho prehistorická figurka z oblasti Pavlovických vrchů na

Další informace »

Poslední čtenářská fotografie

Světelná stopa Crew Dragon

Další informace »