Úvodní strana  >  Fotogalerie  >  Astronomický snímek dne  >  24. červenec 2006

Astronomický snímek dne (APOD) - 24. červenec 2006

Roztáhnout stránkuZúžit stránku

Na horizontu Mezinárodní kosmická stanice

Uznání: STS-121 Crew, Expedition 13 Crew, NASA

Byl to domov. Posádka STS-121 raketoplánu Discovery se minulý týden odpojila od Mezinárodní kosmické stanice (International Space Station - ISS) a vrátila se na zem. Když se raketoplán vzdaloval od stanice, tak pořídila obrázek nahoře. Na ISS jsou vidět četné moduly, nosníky a dlouhé křídlaté sluneční panely. Kosmická stanice byla pro posádku raketoplánu domovem přes 12 dní. Posádka raketoplánu zazásobila kosmickou stanici a připravila ji pro budoucí rozšíření. Posádka ISS se po návštěvě raketoplánu rozšířila ze dvou na tři a nyní ji tvoří jeden Rus, jeden Američan a jeden Evropan.

Štítky: Země, ISS, Sts-121


33. vesmírný týden 2022

33. vesmírný týden 2022

Přehled událostí na obloze a v kosmonautice od 15. 8. do 21. 8. 2022. Měsíc bude v poslední čtvrti a v konjunkcích s planetami a Plejádami. Planety Jupiter a Saturn můžeme pozorovat již kolem půlnoci, Mars a Venuši nejlépe ráno. Aktivita Slunce je nízká. Startovaly dva Falcony 9 se Starlinky a počet vypuštěných družic přesáhl 3 000 kusů. Probíhaly testy SuperHeavy a Starship a k vývozu se chystá superraketa SLS. Před 45 lety se na dlouhou pouť za velkými planetami a dál vydala sonda Voyager 2.

Další informace »

Česká astrofotografie měsíce

ISS a Slnko

Titul Česká astrofotografie měsíce za červenec 2022 získal snímek „ISS a Slnko“, jehož autory jsou Miroslav Grnja a Zdeněk Bardon     První malé, druhé obrovské. I když pro nás i to první je obrovské. Jako fotbalový stadion. A to druhé? Celá Země by se do něho vešla na

Další informace »

Poslední čtenářská fotografie

Neobvyklé tvary blesků

Bouřka severozápadně od Studénky Výboj blesků mezi mraky

Další informace »