Úvodní strana  >  Fotogalerie  >  Astronomický snímek dne  >  24. červenec 2006

Astronomický snímek dne (APOD) - 24. červenec 2006

Roztáhnout stránkuZúžit stránku

Na horizontu Mezinárodní kosmická stanice

Uznání: STS-121 Crew, Expedition 13 Crew, NASA

Byl to domov. Posádka STS-121 raketoplánu Discovery se minulý týden odpojila od Mezinárodní kosmické stanice (International Space Station - ISS) a vrátila se na zem. Když se raketoplán vzdaloval od stanice, tak pořídila obrázek nahoře. Na ISS jsou vidět četné moduly, nosníky a dlouhé křídlaté sluneční panely. Kosmická stanice byla pro posádku raketoplánu domovem přes 12 dní. Posádka raketoplánu zazásobila kosmickou stanici a připravila ji pro budoucí rozšíření. Posádka ISS se po návštěvě raketoplánu rozšířila ze dvou na tři a nyní ji tvoří jeden Rus, jeden Američan a jeden Evropan.

Štítky: Země, ISS, Sts-121


13. vesmírný týden 2020

13. vesmírný týden 2020

Přehled událostí na obloze a v kosmonautice od 23. 3. do 29. 3. 2020. Měsíc bude v novu. Večer je vidět jasná planeta Venuše. Ráno jsou poblíž sebe Mars, Jupiter a Saturn. Zájemci o komety si mohou dvě středně jasné prohlédnout relativně vysoko na obloze a jednu také večer nízko na západě. V neděli 29. března přecházíme na letní čas. Přes utlumení dění ve společnosti ještě probíhají nějaké starty raket a přípravy běží, s patřičnými karanténními opatřeními, i směrem ke startu Sojuzu k ISS. Před 365 lety se narodil Christiaan Huygens, objevitel měsíce Titan.

Další informace »

Česká astrofotografie měsíce

NGC 2264 RGB SHO

Titul Česká astrofotografie měsíce za únor 2020 obdržel snímek „NGC 2264“, jehož autorem je Pavol Kollarik   Titul Česká astrofotografie měsíce za únor 2020 obdržel snímek „NGC 2264“, jehož autorem je Pavol Kollarik. Za devatero horami a devatero řekami, ještě dál než běhá po obloze

Další informace »

Poslední čtenářská fotografie

Venuše míří do Plejád

Další informace »