Úvodní strana  >  Fotogalerie  >  Astronomický snímek dne  >  24. červenec 2006

Astronomický snímek dne (APOD) - 24. červenec 2006

Roztáhnout stránkuZúžit stránku

Na horizontu Mezinárodní kosmická stanice

Uznání: STS-121 Crew, Expedition 13 Crew, NASA

Byl to domov. Posádka STS-121 raketoplánu Discovery se minulý týden odpojila od Mezinárodní kosmické stanice (International Space Station - ISS) a vrátila se na zem. Když se raketoplán vzdaloval od stanice, tak pořídila obrázek nahoře. Na ISS jsou vidět četné moduly, nosníky a dlouhé křídlaté sluneční panely. Kosmická stanice byla pro posádku raketoplánu domovem přes 12 dní. Posádka raketoplánu zazásobila kosmickou stanici a připravila ji pro budoucí rozšíření. Posádka ISS se po návštěvě raketoplánu rozšířila ze dvou na tři a nyní ji tvoří jeden Rus, jeden Američan a jeden Evropan.

Štítky: Země, ISS, Sts-121


49. vesmírný týden 2020

49. vesmírný týden 2020

Přehled událostí na obloze a v kosmonautice od 30. 11. do 6. 12. 2020. Měsíc bude ubývat z úplňku k poslední čtvrti. Večer jsou nízko nad jihozápadem Jupiter a Saturn a vysoko nad jihem Mars. Ráno je relativně nízko jasná Venuše. Aktivita Slunce je zvýšená, na povrchu stále najedeme skvrny. Čínská sonda Chang’e 5 míří k odběru vzorků z povrchu Měsíce. Raketa Falcon 9 má na kontě už 100 startů a jeden první stupeň letěl a přistál už sedmkrát. Před 495 lety se narodil Tadeáš Hájek z Hájku a před 25 lety startovala sluneční observatoř SOHO.

Další informace »

Česká astrofotografie měsíce

Mars

  Titul Česká astrofotografie měsíce za říjen 2020 získal snímek „Mars“, jehož autorem je Jakub Dobeš   Jistě si jej v říjnu každý všiml. Putoval s námi nocí jako velmi jasný objekt, zvečera vycházející na východě, aby se nám přes jih přenesl až k západu, kde se nám

Další informace »

Poslední čtenářská fotografie

Úplněk nad Hořovicemi

Úplněk nad Hořovicemi 30.11.2020

Další informace »