Úvodní strana  >  Fotogalerie  >  Astronomický snímek dne  >  16. květen 2006

Astronomický snímek dne (APOD) - 16. květen 2006

Roztáhnout stránkuZúžit stránku

Mezinárodní kosmická stanice shora

Uznání: STS-114 Crew, NASA

Mezinárodní kosmická stanice (International Space Station - ISS) je největším člověkem kdy vyrobený objektem na oběžné dráze Země. Minulý srpen stanici navštívil a znovu zazásobil raketoplán Discovery. ISS nyní provozuje posádka Expedice 13 tvořená americkým a ruským kosmonautem. Tento nádherný pohled na orbitální kosmické město vysoko nad Kaspickým mořem pořídila po odletu z ISS posádka Discovery. Mezi viditelné komponenty patří moduly, nosníky a rozkládací sluneční panely, které zachytávají sluneční světlo a mění jej na tolik potřebnou elektřinu.

Štítky: Kosmická stanice, Discovery, ISS


28. vesmírný týden 2020

28. vesmírný týden 2020

Přehled událostí na obloze a v kosmonautice od 6. 7. do 12. 7. 2020. Měsíc ubývá od úplňku k poslední čtvrti. Velké planety Jupiter a Saturn jsou vidět skoro celou noc, Mars a Venuše nejlépe až ráno. Ranní oblohu doplňuje jasná kometa NEOWISE. Pokračuje sezóna NLC. V minulém týdnu jsme se dočkali čínských startů a letu Falconu 9. Electron byl neúspěšný a Vega ani neodstartovala. Před 70 roky se narodil objevitel slavné komety Hyakutake z roku 1996.

Další informace »

Česká astrofotografie měsíce

Tatranští skřítci

Titul Česká astrofotografie měsíce za červen 2020 získal snímek „Tatranští skřítci“, jehož autory jsou Daniel Ščerba a Miloslav Druckmüller.     Bájné skřítky nalezneme snad po celém světě. Často kutají v horách rudu, tu a tam vylezou na zemský povrch a škodí nebo pomáhají.

Další informace »

Poslední čtenářská fotografie

C/2020 F3 (NEOWISE)

čas 03:20 SELČ, f=98 mm, F/4.5, ISO-800, exp. 3.2"

Další informace »