Úvodní strana  >  Fotogalerie  >  Astronomický snímek dne  >  22. březen 2007

Astronomický snímek dne (APOD) - 22. březen 2007

Roztáhnout stránkuZúžit stránku

Siluety z Goa

Uznání a copyright: Joerg Schoppmeyer

Části Asie a Arktiky krátce před rovnodenností v pondělí 19. března navštívil při částečném zatmění Slunce stín nového měsíce. I když zatmělé Slunce bylo při pohledu z Goa v Indii blízko obzoru, tak fotograf Joerg Schoppmeyer přesto mohl zachytit tento nádherný pohled, který kombinuje nebeské a pozemské siluety. Příští období zatmění začne v pozdním srpnu tohoto roku úplným zatměním Měsíce 28. srpna a dalším částečným zatměním Slunce 11. září. Zatmění 11. září bude na rozdíl od zatmění 19. března vidět na jiné straně naší dobré planety, z části Jižní Ameriky a Antarktidy.

Štítky: Slunce, Zatmění, Partial solar eclipse, India, Goa


27. vesmírný týden 2020

27. vesmírný týden 2020

Přehled událostí na obloze a v kosmonautice od 29. 6. do 5. 7. 2020. Měsíc bude v úplňku. Planety uvidíme nejlépe v druhé polovině noci a ráno, Venuše je vidět i na denní obloze. Pokračuje sezóna NLC. Raketa Vega s českým dispenzerem má poslední šanci v tomto startovním okně. SpaceX má v plánu dva starty ze dvou ramp na mysu Canaveral. Čínská navigační síť Beidou je kompletní. Před 250 lety proletěla velmi blízko Zemi Lexellova kometa.

Další informace »

Česká astrofotografie měsíce

přelet ISS přes Slunce

Titul Česká astrofotografie měsíce za květen 2020 obdržel snímek „Přelet ISS přes Slunce“, jehož autorem je Libor Hašpl     Mezinárodní kosmická stanice (ISS) se stala vlastně už běžnou součástí našeho života. Tu a tam nám jako jasná, mnohdy opravdu jasná tečka přelétá

Další informace »

Poslední čtenářská fotografie

M 10

gulova hviezdokopa v hadonosovi

Další informace »