Úvodní strana  >  Fotogalerie  >  Astronomický snímek dne  >  22. červenec 2008

Astronomický snímek dne (APOD) - 22. červenec 2008

Roztáhnout stránkuZúžit stránku

Když šťastní lidé na Zemi tancují

Uznání: Matt Harding & Melissa Nixon

Co to ti lidé dělají? Tancují. Hodně lidí na Zemi čas od času dává najevo svou radost a jedním ze způsobů projevu radosti je tanec. Radost a tanec překračuje politické hranice a vyskytuje se prakticky ve všech lidských společnostech. Matt Harding cestoval na Zemi za mnoha národy, začal vždy tančit a filmoval výsledky. Video nahoře je snad nejdramatičtějším důkazem, že lidé z celé planety Země pociťují sounáležitost jako jediný druh. Radost je často nakažlivá a jen málo lidí se dokáže dívat na video nahoře, aniž by se usmáli.

Štítky: Země, Happy people, Dancing, Video


15. vesmírný týden 2020

15. vesmírný týden 2020

Přehled událostí na obloze a v kosmonautice od 6. 4. do 12. 4. 2020. Měsíc bude v superúplňku. Večer je vidět jasná planeta Venuše. Ráno jsou poblíž sebe Mars, Jupiter a Saturn. Na cestu k ISS se má vydat tříčlenná posádka v lodi Sojuz MS-16. Před 50 lety odstartovalo Apollo 13 na svoji misi s nakonec šťastným koncem.

Další informace »

Česká astrofotografie měsíce

C/2019 Y4 ATLAS skrývající se v prachu

Titul Česká astrofotografie měsíce za březen 2020 obdržel snímek „C/2019 Y4 ATLAS skrývající se v prachu“, jehož autorem je Pavel Váňa   Již dlouho tu nebyla hezká jasná kometa. Že by C/2019 Y4 ATLAS překvapila? Zatím tomu vývoj její jasnosti  napovídá. Ale nechme se překvapit.

Další informace »

Poslední čtenářská fotografie

Měsíc, středa 8.dubna 2020, těsně před úplnkem, čas cca 1 h (SELČ).

Další informace »