Úvodní strana  >  Fotogalerie  >  Astronomický snímek dne  >  16. leden 2009

Astronomický snímek dne (APOD) - 16. leden 2009

Roztáhnout stránkuZúžit stránku

ISS: Odrazy Země

Uznání a copyright: Ralf Vandebergh

Na tomto pohledu na Mezinárodní kosmickou stanici (International Space Station - ISS) zachyceném ze Země na jasné soumračné obloze malým dalekohledem jsou vidět pozoruhodné podrobnosti. Stanice byla vidět 27. prosince ve výšce asi 75 stupňů nad obzorem a asi 350 kilometrů nad povrchem planety, jsou vidět části stanice včetně vědeckých modulů Kibo a Columbus a dokonce se zdá, že odrážejí nádherně modré barvy odrazu Země. Tento snímek také ukazuje velké sluneční panely na 90 m dlouhém příhradovém nosníku, které generují elektřinu. Položte na obrázek kurzor a můžete identifikovat některé velké části ISS.

Štítky: Země, Kosmická stanice, ISS, Columbus, Kibo, Mouse over


33. vesmírný týden 2022

33. vesmírný týden 2022

Přehled událostí na obloze a v kosmonautice od 15. 8. do 21. 8. 2022. Měsíc bude v poslední čtvrti a v konjunkcích s planetami a Plejádami. Planety Jupiter a Saturn můžeme pozorovat již kolem půlnoci, Mars a Venuši nejlépe ráno. Aktivita Slunce je nízká. Startovaly dva Falcony 9 se Starlinky a počet vypuštěných družic přesáhl 3 000 kusů. Probíhaly testy SuperHeavy a Starship a k vývozu se chystá superraketa SLS. Před 45 lety se na dlouhou pouť za velkými planetami a dál vydala sonda Voyager 2.

Další informace »

Česká astrofotografie měsíce

ISS a Slnko

Titul Česká astrofotografie měsíce za červenec 2022 získal snímek „ISS a Slnko“, jehož autory jsou Miroslav Grnja a Zdeněk Bardon     První malé, druhé obrovské. I když pro nás i to první je obrovské. Jako fotbalový stadion. A to druhé? Celá Země by se do něho vešla na

Další informace »

Poslední čtenářská fotografie

Neobvyklé tvary blesků

Bouřka severozápadně od Studénky Výboj blesků mezi mraky

Další informace »