Úvodní strana  >  Fotogalerie  >  Astronomický snímek dne  >  19. červenec 2006

Astronomický snímek dne (APOD) - 19. červenec 2006

Roztáhnout stránkuZúžit stránku

Odrazy planety Země

Uznání: Michael Fossum, STS-121 Mission, NASA

Když zahlédnete svůj vlastní odraz ve výkladní skříni nebo v naleštěné poklici, tak to může být zábavné a někdy dokonce i inspirující. Třeba si vezměte tento pohled s odrazy 300 kilometrů nad Zemí. Obrázek je vlastně autoportrét pořízený astronautem Michaelem Fossumem 8.července při vesmírné procházce, přičemž raketoplán Discovery kotvil u Mezinárodní kosmické stanice. Na snímku průzoru svojí vlastní přilby poblíž středu také zachytil odraz svého spolupracovníka, letového specialisty Pierse Sellerse a jeden zlatavý sluneční panel, který tvoří oblouk nahoře. V pozadí je vidět obzor naší dobré planety.

Štítky: Raketoplán, Kosmonaut, Země, Kosmická stanice, ISS, Space walk, Sts-121


23. vesmírný týden 2020

23. vesmírný týden 2020

Přehled událostí na obloze a v kosmonautice od 1. 6. do 7. 6. 2020. Měsíc bude v úplňku. Venuše bude v dolní konjunkci se Sluncem. Na večerní obloze je ještě Merkur. Ráno si relativně nízko nad jihovýchodem říká o pozornost mars, ale výše jsou blízko sebe planety Jupiter a Saturn. Událostí týdne byl úspěšný start Falconu 9 s pilotovanou lodí Crew Dragon, která se v neděli odpoledne připojila k ISS. Před 125 lety se narodil Josef Klepešta a před 55 lety startovala Gemini 4 s plánem prvního amerického výstupu do kosmu.

Další informace »

Česká astrofotografie měsíce

Venuše 18.3. a 11.4.

ČAM za březen 2020:  Titul Česká astrofotografie měsíce za duben 2020 obdržel snímek „Venuše 2020“, jehož autorem je Jan Klečka Venuše. Ano, tak ji známe my. Ale známe ji? Pro někoho římská bohyně lásky a krásy. Pro někoho prehistorická figurka z oblasti Pavlovických vrchů na

Další informace »

Poslední čtenářská fotografie

Sluneční skvrna

newton 150/750 + ZWO camera ASI 178

Další informace »