Úvodní strana  >  Fotogalerie  >  Astronomický snímek dne  >  07. červenec 2015

Astronomický snímek dne (APOD) - 07. červenec 2015

Roztáhnout stránkuZúžit stránku

Mléčná dráha z přímořské jeskyně u Malibu

Uznání a copyright: Jack Fusco

Co se děje venku jeskyně? Nic tak nečekaného, jenom centrální pás naší Galaxie Mléčné dráhy prochází kolem. Jak se Země otáčí, tak se zdá, že se nad obzorem natáčí a pohybuje naše Galaxie. Tento snímek pořídil fotograf, který vášnivě hledá přímořské jeskyně a v přírodním parku Leo Carrillo State Park poblíž Malibu v Kalifornii v USA našel tuto nádhernou sluj. Po určitém plánování načasoval tento jediný snímek přes 10 metrů vysoký vstup do jeskyně, který v dálce ukazuje Mléčnou dráhu. V popředí je vidět několik metrových balvanů. V pozadí je obloha s milióny hvězd včetně poměrně jasné oranžové hvězdy Antares vpravo od středu nímku.

Sledujte APOD na: Facebooku, Google Plus, nebo na Twitteru.

Štítky: Mléčná dráha, Cave, Skyscape


30. vesmírný týden 2021

30. vesmírný týden 2021

Přehled událostí na obloze a v kosmonautice od 26. 7. do 1. 8. 2021. Měsíc po úplňku ubývá k poslední čtvrti. Večer je vidět jasná planeta Venuše a později také Saturn a Jupiter. Aktivita Slunce je mírně zvýšená. K ISS míří nový modul Nauka, ale hned po startu měl problémy s hlavním pohonným systémem. Vrtulníček Ingenuity uskutečnil na Marsu již desátý let. Před 50 lety odstartovala k Měsíci mise Apollo 15.

Další informace »

Česká astrofotografie měsíce

Částečné zatmění slunce a přelet ISS

Titul Česká astrofotografie měsíce za červen 2021 obdržel snímek „Částečné zatmění Slunce a ISS“, jehož autorem je Pavel Prokop Slunce, Měsíc a kosmická stanice ISS. Co mají tyto rozdílné objekty společného? Zdánlivě téměř nic. Slunce je téměř dokonalá „koule horkého plazmatu“ o průměru 1 392

Další informace »

Poslední čtenářská fotografie

Mezinárodní stanici ISS stíhá modul Nauka

Další informace »