Úvodní strana  >  Kalendář akcí  >  Astrobiologie

Astrobiologie

Přednáška pojednávající o možnostech a podmínkách vzniku života na Zemi i mimo ni. Přednáší RNDr. Vladimír Socha z Hvězdárny a planetária v Hradci Králové.

Místo konání akce: Hvězdárna a planetárium v Hradci Králové
Typ akce: Přednáška
Termín konání akce: 26.01.2023 od 18:00

Je život ve vesmíru možný? Jakou by mohl mít podobu? Kam se posunula astrobiologie od dob, kdy se lidé domnívali, že na Venuši žijí dinosauři? To vše a mnohem více se dozvíte na této přednášce.
« zpět na kalendář akcí

Štítky: Přednáška 


5. vesmírný týden 2023

5. vesmírný týden 2023

Přehled událostí na obloze a v kosmonautice od 30. 1. do 5. 2. 2023. Měsíc bude v úplňku. Velmi nízko na večerní obloze je výrazná planeta Venuše a o něco výše také jasný Jupiter. Nejvýše najdeme večer Mars, který je kolem 20. hodiny nad jihem. Kometa C/2022 E3 (ZTF) je pěkná při pohledu dalekohledem a na velmi tmavé obloze je slabě vidět pouhým okem. Aktivita Slunce se snížila, skvrn výrazně ubylo. SpaceX má za sebou v lednu již 6 startů a očekáváme ještě sedmý. USA si připomenou výročí 65 let startu první družice Explorer-1, ale také 20 let od tragické havárie raketoplánu Columbia.

Další informace »

Česká astrofotografie měsíce

Tromsø lights

Titul Česká astrofotografie měsíce za prosinec 2022 získal snímek „Tromsø lights“, jehož autorem je Jan Klíma     Kdo by neznal slavnou polární záři. Ať již ze snímků oblohy z dalekého severu či z ještě, alespoň pro nás ještě vzdálenějšího jihu, nebo třeba z divadelní hry

Další informace »

Poslední čtenářská fotografie

Jižní kříž nad horou

Fotografie je focena v Chilských Andách v podmínkách s velmi nízkým světelným smogem.

Další informace »