Úvodní strana  >  Kalendář akcí  >  Astronomické praktikum – teorie

Astronomické praktikum – teorie

2. ročník Astronomického praktika - teoretická část

Místo konání akce: Chomutov
Typ akce: Přednáška
Termín konání akce: 06.06.2019 od 18:00 do 19:00

Vážení přátelé,

rádi bychom vás pozvali na 2. ročník Astronomického praktika.
Teoretická část proběhne ve čtvrtek 6. června 2019 od 18:00 hod. v budově Oblastního muzea v Chomutově. Palackého ul. (vlevo od Hvězdářské věže). Více informací najdete na našich internetových stránkách. Všichni jste srdečně zváni. Vstup zdarma.

Jaroslav Landa DiS
Astronomická společnost Chomutov
http://www.astro21.cz
« zpět na kalendář akcí

Štítky: Akce 


25. vesmírný týden 2019

25. vesmírný týden 2019

Přehled událostí na obloze od 17. 6. do 23. 6. 2019. Měsíc bude v úplňku a nastanou jeho pěkné konjunkce s planetami. Večer jsou velmi nízko, ale úhlově blízko sobě Mars a Merkur. Jupiter je vidět celou noc, Saturn téměř taky, ale je velmi nízko ve Střelci. Aktivita Slunce je nízká. Pozorovatelé soumrakové oblohy již v některých dnech zaznamenali výskyt nočních svítících oblak. Mise Falconu s družicemi Radarsat byla úspěšná. V týdnu očekáváme start rakety Ariane 5 s telekomunikačními družicemi a Proton-M s rentgenovou družicí Spektr-RG. Před 220 lety se narodil W. Lassel, objevitel Neptunova měsíce Triton a před 10 lety startovala k Měsíci sonda LRO.

Další informace »

Česká astrofotografie měsíce

Lobster

Titul Česká astrofotografie měsíce za květen 2019 obdržel snímek „Humří mlhovina“, jehož autorem je Pavol Kollarik Humří maso je považováno za pochoutku. Rozlousknout mohutná klepeta tohoto mořského korýše speciálními kleštičkami chodí gastronomičtí gurmáni do restaurací, objednat si ho můžeme

Další informace »

Poslední čtenářská fotografie

NLC z Věchnova

Začátek pozorování NLC ve 22:38 SELČ

Další informace »