Úvodní strana  >  Kalendář akcí  >  Astronomické vzdělávání a popularizace astronomie 2019

Astronomické vzdělávání a popularizace astronomie 2019

Konference je určena jednak pro odborníky, kteří se zabývají otázkami související s teorií vzdělávání v astronomii, pro učitele všech typů škol a doktorandy fakult připravujících učitele fyziky, tak i pro pracovníky hvězdáren a planetárií, pracovníky zabývající se popularizací astronomie a příbuzných oborů.

Místo konání akce: Hotel Šumava, Kašperské Hory
Typ akce: Konference
Termín konání akce: 22.11.2019 od 15:30 – 24.11.2019 do 12:00

Připravovaná konference navazuje svým zaměřením na astronomické vzdělávání a popularizaci astronomie na konferenci "Astronomické vzdělávání a popularizace astronomie 2019" konanou v říjnu 2016 v Kašperských Horách a na předchozí konference zabývající se vyučováním astronomii. Připravovaná konference navazuje svým zaměřením na popularizaci astronomie na konference konané v padesátých letech 20. století.
« zpět na kalendář akcí

Štítky: Vzdělávání, Konference


42. vesmírný týden 2019

42. vesmírný týden 2019

Přehled událostí na obloze od 14. 10. do 20. 10. 2019. Měsíc je ve fázi mezi úplňkem a poslední čtvrtí. Večer je nízko nad jihozápadem Jupiter a u jihu Saturn a na ranní obloze se pomalu objeví Mars. Aktivita Slunce je velmi nízká. Zemřel první člověk ve volném kosmu, Alexej Leonov. Na ISS pokračuje série výstupů do volného kosmu, nyní kvůli výměně baterií. Družice ICON se po dvou letech dočkala vypuštění. Před 30 lety byla vypuštěna k Jupiteru sonda Galileo.

Další informace »

Česká astrofotografie měsíce

Corona Australis

Titul Česká astrofotografie měsíce za srpen 2019 obdržel snímek „Corona Australis“, jehož autorem je Pavel Pech   Corona Australis, tedy souhvězdí Jižní Koruna. Jméno jak ze starověkého atlasu nebes. A ono téměř ano. Historie jména tohoto poměrně nevýrazného souhvězdí je opravdu

Další informace »

Poslední čtenářská fotografie

Protuberance

Protuberance

Další informace »