Úvodní strana  >  Kalendář akcí  >  Co nám hrozí z vesmíru?

Co nám hrozí z vesmíru?

Blízký výbuch gama záblesku, přilétnutí černé díry, sluneční erupce nebo pád planetky na Zemi? Co ne nejpravděpodobnější? Máme se bát?

Místo konání akce: Hvězdárna Ďáblice
Typ akce: Nezařazeno
Termín konání akce: 02.03.2020 od 18:30 do 20:00

Nový pořad ukazuje nebezpečí z vesmíru seriózní formou a očima nejlepších českých vědců. Vznikl ve spolupráci s Akademií věd ČR.

Co nám hrozí z vesmíru? Autor: Planetum
Co nám hrozí z vesmíru?
Autor: Planetum
Je planeta Země bezpečným místem pro život? Nejbližší vesmír skýtá několik hrozeb, především v podobě náhlé sluneční erupce a srážky s planetkou či kometou. Jak reálné takové nebezpeční je? Jak ho zkoumají čeští vědci?

Pořad komponuje živé vystoupení astronoma s dokumentárním filmem. Pořad mimo jiné ukazuje originální simulace okolí černé díry a výbuchu supernovy, které vznikly přímo na hvězdárně.

Připravil a pořadem provází Ing. Rudolf Mentzl

Stránka pořadu
« zpět na kalendář akcí

Štítky: Slunce, Vesmír


25. vesmírný týden 2021

25. vesmírný týden 2021

Přehled událostí na obloze a v kosmonautice od 21. 6. do 27. 6. 2021. Měsíc bude v úplňku. Večer září nízko nad severozápadem Venuše a slabý Mars projde Jesličkami. Ráno jsou prakticky na jihu velké planety Jupiter a Saturn. Sluneční aktivita je nízká. Čínská kosmická loď Šen-čou 12 dopravila trojici kosmonautů na stanici Tiangong 3. Na ISS probíhá instalace nového fotovoltaického panelu. Před 45 roky byla vypuštěna stanice Saljut 5 založená na vojenském projektu Almaz. 

Další informace »

Česká astrofotografie měsíce

Leo Triplet

Titul Česká astrofotografie měsíce za květen 2021 obdržel snímek „Leo Triplet“, jehož autorem je Zdeněk Vojč   Na noční obloze se nalézá nepřeberné množství zajímavých objektů či jejich skupin. Jednou z nich je i skupina tří galaxií, nazvaná též Leo Triplet. To proto, že ji na

Další informace »

Poslední čtenářská fotografie

Mesic Dobson 305/1500 mm okular 17 mm Canon 60D

Další informace »