Úvodní strana  >  Kalendář akcí  >  Co nám hrozí z vesmíru?

Co nám hrozí z vesmíru?

Blízký výbuch gama záblesku, přilétnutí černé díry, sluneční erupce nebo pád planetky na Zemi? Co ne nejpravděpodobnější? Máme se bát?

Místo konání akce: Hvězdárna Ďáblice
Typ akce: Nezařazeno
Termín konání akce: 02.03.2020 od 18:30 do 20:00

Nový pořad ukazuje nebezpečí z vesmíru seriózní formou a očima nejlepších českých vědců. Vznikl ve spolupráci s Akademií věd ČR.

Co nám hrozí z vesmíru? Autor: Planetum
Co nám hrozí z vesmíru?
Autor: Planetum
Je planeta Země bezpečným místem pro život? Nejbližší vesmír skýtá několik hrozeb, především v podobě náhlé sluneční erupce a srážky s planetkou či kometou. Jak reálné takové nebezpeční je? Jak ho zkoumají čeští vědci?

Pořad komponuje živé vystoupení astronoma s dokumentárním filmem. Pořad mimo jiné ukazuje originální simulace okolí černé díry a výbuchu supernovy, které vznikly přímo na hvězdárně.

Připravil a pořadem provází Ing. Rudolf Mentzl

Stránka pořadu
« zpět na kalendář akcí

Štítky: Slunce, Vesmír


3. vesmírný týden 2021

3. vesmírný týden 2021

Přehled událostí na obloze a v kosmonautice od 18. 1. do 24. 1. 2021. Měsíc bude v první čtvrti. Večer je vidět Mars procházející kolem Uranu. Aktivita Slunce je nízká. Proběhl první testovací zážeh centrálního stupně připravované obří rakety SLS. Naopak test Starship SN9 byl odložen pro výměnu motorů. Očekáváme starty rakety Falcon 9, Electron a LauncherOne. Krtek na Marsu skončil svou neúspěšnou misi. Podívejte se na kosmonautickou aplikaci a web pro děti. Před 15 lety startovala sonda New Horizons k planetě Pluto, aby následně prozkoumala už jen trpasličí planetu a jeden malý objekt Kuiperova pásu.

Další informace »

Česká astrofotografie měsíce

California-Taurus-M45

Titul Česká astrofotografie měsíce za listopad 2020 získal snímek „California-Taurus-M45“, jehož autorem je Evžen Brunner   Do našich krajin přichází pomalu zima a s ní se nám v průběhu noci vysoko nad hlavu dostávají zajímavá souhvězdí. Tak například Býk či Perseus. A

Další informace »

Poslední čtenářská fotografie

Planety Uran a Mars blízko u sebe a přitom tak daleko od sebe

Další informace »