Úvodní strana  >  Kalendář akcí  >  Co nám hrozí z vesmíru?

Co nám hrozí z vesmíru?

Blízký výbuch gama záblesku, přilétnutí černé díry, sluneční erupce nebo pád planetky na Zemi? Co ne nejpravděpodobnější? Máme se bát?

Místo konání akce: Hvězdárna Ďáblice
Typ akce: Nezařazeno
Termín konání akce: 02.03.2020 od 18:30 do 20:00

Nový pořad ukazuje nebezpečí z vesmíru seriózní formou a očima nejlepších českých vědců. Vznikl ve spolupráci s Akademií věd ČR.

Co nám hrozí z vesmíru? Autor: Planetum
Co nám hrozí z vesmíru?
Autor: Planetum
Je planeta Země bezpečným místem pro život? Nejbližší vesmír skýtá několik hrozeb, především v podobě náhlé sluneční erupce a srážky s planetkou či kometou. Jak reálné takové nebezpeční je? Jak ho zkoumají čeští vědci?

Pořad komponuje živé vystoupení astronoma s dokumentárním filmem. Pořad mimo jiné ukazuje originální simulace okolí černé díry a výbuchu supernovy, které vznikly přímo na hvězdárně.

Připravil a pořadem provází Ing. Rudolf Mentzl

Stránka pořadu
« zpět na kalendář akcí

Štítky: Slunce, Vesmír


15. vesmírný týden 2020

15. vesmírný týden 2020

Přehled událostí na obloze a v kosmonautice od 6. 4. do 12. 4. 2020. Měsíc bude v superúplňku. Večer je vidět jasná planeta Venuše. Ráno jsou poblíž sebe Mars, Jupiter a Saturn. Na cestu k ISS se má vydat tříčlenná posádka v lodi Sojuz MS-16. Před 50 lety odstartovalo Apollo 13 na svoji misi s nakonec šťastným koncem.

Další informace »

Česká astrofotografie měsíce

C/2019 Y4 ATLAS skrývající se v prachu

Titul Česká astrofotografie měsíce za březen 2020 obdržel snímek „C/2019 Y4 ATLAS skrývající se v prachu“, jehož autorem je Pavel Váňa   Již dlouho tu nebyla hezká jasná kometa. Že by C/2019 Y4 ATLAS překvapila? Zatím tomu vývoj její jasnosti  napovídá. Ale nechme se překvapit.

Další informace »

Poslední čtenářská fotografie

Venuša, Plejády a Starlinks.

Canon 350D+50/2.2, 4s expozície v 2s intervaloch. ISO 800. Zložené v programe DeepSkyStacker a snaha o úuprave v GIMP2.

Další informace »