Úvodní strana  >  Kalendář akcí  >  Dobytí jižního hvězdnatého ráje - Petr Horálek

Dobytí jižního hvězdnatého ráje - Petr Horálek

Srdečně Vás zveme na přednášku Petra Horálka v Unisféře (sférické kino). Přednáška bude bude mít 100 min., na konci bude prostor pro diskuzi. Přednáška je vhodná pro širokou veřejnost.

Místo konání akce: Fyzikální ústav v Opavě
Typ akce: Přednáška
Termín konání akce: 29.06.2022 od 17:00 do 19:00

Daleko od Evropy, hluboko v Pacifiku, se nachází oblast, která je na mapách světa označená jen zběžně. Zdejší souostroví a hvězdnaté nebe jsou ale tak překrásné, až se z toho tají dech. Pro Čecha je tento ráj tak vzdálený, že se stává snadno (nejen) finančně nedostupným. Jak se s touto výzvou popral český astronom, cestovatel a fotograf, kterého zdejší prostředí doslova nadchlo, se můžete dozvědět na přednášce.

Rezervace a prodej lístků
« zpět na kalendář akcí

Štítky: Unisféra, Projekce


27. vesmírný týden 2022

27. vesmírný týden 2022

Přehled událostí na obloze a v kosmonautice od 4. 7. do 10. 7. 2022. Měsíc bude v první čtvrti. Planety jsou vidět na ranní obloze. Kometa C/2017 K2 (PanSTARRS) se pohybuje souhvězdím Hadonoše. Aktivita Slunce je nízká. SLS je zpět ve VAB po úspěšném testu. Starship 24 a Super Heavy B7 poprvé se všemi motory. Před čtvrtstoletím se podařilo první úspěšné přistání na Marsu od mise Viking ze sedmdesátých let 20. století.

Další informace »

Česká astrofotografie měsíce

M63

Titul Česká astrofotografie měsíce za květen 2022 získal snímek „M 63“, jehož autorem je Zdeněk Vojč       M 63. Nu, opravdu trochu nudné pojmenování. Příliš to nevylepší ani NGC 5055, i přes tolik pětek. Ale nebyli by to romantičtí astronomové, aby tomuto objektu na

Další informace »

Poslední čtenářská fotografie

Rho Ophiuchi z pouste v Kalifornii

Nic neni nad tmavou oblohu ktera necha vyniknout kontrastu i barvam a to bez jakychkoliv filtru. Porizeno kamerou ZWO 294MC s objektivem Canon 70-200mm USM L na montazi Celestron AVX s celkovou expozici 4 hodiny.

Další informace »