Úvodní strana  >  Kalendář akcí  >  Jak Češi objevují vesmír?

Jak Češi objevují vesmír?

Do Jičínské hvězdárny přijede světově uznávaný vědec Ing. Jan Lukačevič z Ústavu fyziky atmosféry AV ČR, v. v. i. přednášet o tom jakou roli hraje Česká republika v kosmických závodech.  

Místo konání akce: Raisova 310, Nové Město, Jičín, Česko
Typ akce: Přednáška
Termín konání akce: 24.10.2019 od 18:00 do 20:00

Věděli jste, že Češi objevují vesmír? Jak? Může se zdát, že jsme malá země, ale přístroje, experimenty a výzkumy našich vědců se zabývají tělesy po celé Sluneční soustavě. Společně si povíme nejen o Marsu, který je žhavým tématem, ale i dalších místech, kam už Češi zamířili, na co přišli a co nás ještě čeká v našem dobrodružném objevování vesmíru a posouvání hranic lidského poznání.
Přednáška Ing. J. Lukačeviče v Jičíně od 18.00 Autor: Centrum přírodních věd Hvězdárna Jičín.
Přednáška Ing. J. Lukačeviče v Jičíně od 18.00
Autor: Centrum přírodních věd Hvězdárna Jičín.« zpět na kalendář akcí

Štítky: Přednáška , Věda, Centrum přírodních věd Hvězdárna Jičín, Hvězdárna Jičín


23. vesmírný týden 2020

23. vesmírný týden 2020

Přehled událostí na obloze a v kosmonautice od 1. 6. do 7. 6. 2020. Měsíc bude v úplňku. Venuše bude v dolní konjunkci se Sluncem. Na večerní obloze je ještě Merkur. Ráno si relativně nízko nad jihovýchodem říká o pozornost mars, ale výše jsou blízko sebe planety Jupiter a Saturn. Událostí týdne byl úspěšný start Falconu 9 s pilotovanou lodí Crew Dragon, která se v neděli odpoledne připojila k ISS. Před 125 lety se narodil Josef Klepešta a před 55 lety startovala Gemini 4 s plánem prvního amerického výstupu do kosmu.

Další informace »

Česká astrofotografie měsíce

Venuše 18.3. a 11.4.

ČAM za březen 2020:  Titul Česká astrofotografie měsíce za duben 2020 obdržel snímek „Venuše 2020“, jehož autorem je Jan Klečka Venuše. Ano, tak ji známe my. Ale známe ji? Pro někoho římská bohyně lásky a krásy. Pro někoho prehistorická figurka z oblasti Pavlovických vrchů na

Další informace »

Poslední čtenářská fotografie

Snímek komety C/2019 N1 (ATLAS).

Kometa C/2019 N1 (ATLAS). Rozměry obrázku jsou 20 x 20 obloukových minut, sever je nahoře, východ vlevo.

Další informace »