Úvodní strana  >  Kalendář akcí  >  Jan Hollan - Proč se otepluje, čím se mění chod počasí u nás? Co s tím?

Jan Hollan - Proč se otepluje, čím se mění chod počasí u nás? Co s tím?

RNDr. Jan Hollan, Ph.D. je fyzik, který se dlouhodobě zabývá změnou klimatu a globálním oteplováním naší planety. Pracuje v centru pro výzkum globální změny AVČR – CzechGlobe. Ve své přednášce se mimo jiné dotkne i důsledků globálního oteplování pro naši republiku, například trendu narůstajícího sucha a klesání hladiny podzemních vod.

Místo konání akce: Ždánická hvězdárna a planetárium Oldřicha Kotíka
Typ akce: Přednáška
Termín konání akce: 05.03.2020 od 18:00 do 19:30

Kdo dobře neví, co to je a jak funguje skleníkový jev, ten dokáže nad klimatickou krizí mávat rukou - třeba přejde. Nepřejde. Bude už jen horší. Naštěstí si už nezvyklého počasí i nouze o vodu všímají také Češi. Jen jim málokdo říká, čím to je. Podstatné je, aby od zájmu pokročili k činům - věda říká, že oteplování ještě jde zastavit, než bude naprosto katastrofální, ale jen když během pár desítek let prakticky přestaneme užívat fosilní paliva. K mladým, kteří to požadují, se musí připojit i jejich rodiče, ba i pra(pra)rodiče, i kdyby to měli "už za pár".
Jan Hollan jako fyzik studuje globální oteplení, jeho dopady a prevenci již od r. 1984, třicet let o tom přednáší a píše.
Cena vstupného je 60 Kč, děti, studenti, senioři a invalidé 40 Kč. Místa v přednáškovém sále je možné rezervovat přes internetové stránky www.hvezdarnazdanice.cz .
« zpět na kalendář akcí

Štítky: Klimatické změny


25. vesmírný týden 2021

25. vesmírný týden 2021

Přehled událostí na obloze a v kosmonautice od 21. 6. do 27. 6. 2021. Měsíc bude v úplňku. Večer září nízko nad severozápadem Venuše a slabý Mars projde Jesličkami. Ráno jsou prakticky na jihu velké planety Jupiter a Saturn. Sluneční aktivita je nízká. Čínská kosmická loď Šen-čou 12 dopravila trojici kosmonautů na stanici Tiangong 3. Na ISS probíhá instalace nového fotovoltaického panelu. Před 45 roky byla vypuštěna stanice Saljut 5 založená na vojenském projektu Almaz. 

Další informace »

Česká astrofotografie měsíce

Leo Triplet

Titul Česká astrofotografie měsíce za květen 2021 obdržel snímek „Leo Triplet“, jehož autorem je Zdeněk Vojč   Na noční obloze se nalézá nepřeberné množství zajímavých objektů či jejich skupin. Jednou z nich je i skupina tří galaxií, nazvaná též Leo Triplet. To proto, že ji na

Další informace »

Poslední čtenářská fotografie

Mesic Dobson 305/1500 mm okular 17 mm Canon 60D

Další informace »