Úvodní strana  >  Kalendář akcí  >  Je možná hvězdná budoucnost lidstva?

Je možná hvězdná budoucnost lidstva?

Nové exoplanety se objevují jako na běžícím pásu. Planety v zóně života se objevují i u relativně blízkých rudých trpaslíků.

Místo konání akce: Planetárium Ostrava
Typ akce: Přednáška
Termín konání akce: 09.10.2019 od 17:00 do 18:30

Jaké existují možnosti se k těmto systémům dostat a jaké technologie k tomu bude potřeba vyvinout?

O tom všem bude povídat RNDr. Vladimír Wagner z Ústavu jaderné fyziky AV ČR, kde se zabývá hlavně experimentálním studiem horké a husté jaderné hmoty v relativistických srážkách těžkých iontů a možností transmutace vyhořelého jaderného paliva pomocí intenzivních zdrojů neutronů.
« zpět na kalendář akcí

Štítky: Budoucnost kosmonautiky


42. vesmírný týden 2019

42. vesmírný týden 2019

Přehled událostí na obloze od 14. 10. do 20. 10. 2019. Měsíc je ve fázi mezi úplňkem a poslední čtvrtí. Večer je nízko nad jihozápadem Jupiter a u jihu Saturn a na ranní obloze se pomalu objeví Mars. Aktivita Slunce je velmi nízká. Zemřel první člověk ve volném kosmu, Alexej Leonov. Na ISS pokračuje série výstupů do volného kosmu, nyní kvůli výměně baterií. Družice ICON se po dvou letech dočkala vypuštění. Před 30 lety byla vypuštěna k Jupiteru sonda Galileo.

Další informace »

Česká astrofotografie měsíce

Corona Australis

Titul Česká astrofotografie měsíce za srpen 2019 obdržel snímek „Corona Australis“, jehož autorem je Pavel Pech   Corona Australis, tedy souhvězdí Jižní Koruna. Jméno jak ze starověkého atlasu nebes. A ono téměř ano. Historie jména tohoto poměrně nevýrazného souhvězdí je opravdu

Další informace »

Poslední čtenářská fotografie

Protuberance

Protuberance

Další informace »