Úvodní strana  >  Kalendář akcí  >  Je možná hvězdná budoucnost lidstva?

Je možná hvězdná budoucnost lidstva?

Nové exoplanety se objevují jako na běžícím pásu. Planety v zóně života se objevují i u relativně blízkých rudých trpaslíků.

Místo konání akce: Planetárium Ostrava
Typ akce: Přednáška
Termín konání akce: 09.10.2019 od 17:00 do 18:30

Jaké existují možnosti se k těmto systémům dostat a jaké technologie k tomu bude potřeba vyvinout?

O tom všem bude povídat RNDr. Vladimír Wagner z Ústavu jaderné fyziky AV ČR, kde se zabývá hlavně experimentálním studiem horké a husté jaderné hmoty v relativistických srážkách těžkých iontů a možností transmutace vyhořelého jaderného paliva pomocí intenzivních zdrojů neutronů.
« zpět na kalendář akcí

Štítky: Budoucnost kosmonautiky


9. vesmírný týden 2020

9. vesmírný týden 2020

Přehled událostí na obloze a v kosmonautice od 24. 2. do 1. 3. 2020. Měsíc je mezi novem a první čtvrtí. Večer máme na obloze velmi jasnou Venuši a také některé komety. Ráno je vidět nejlépe Mars, ale vylézá také Jupiter a Saturn. Česká firma S.A.B. Aerospace dokončila přípravy vypouštěcího zařízení – dispenzeru – družic, určeného pro raketu Vega. Před 200 lety se narodil americký astronom, objevitel komet, Lewis A. Swift.

Další informace »

Česká astrofotografie měsíce

B150 - Mořský koník

Titul Česká astrofotografie měsíce za leden 2020 obdržel snímek „Mořský koník“, jehož autorem je Evžen Brunner   „Mořský koník“…. kde bychom jej asi měli hledat? Samozřejmě náš první pohled nejspíš zamíří opravdu kamsi do mořských hlubin. A při troše štěstí jej tam uvidíme. Spatřit

Další informace »

Poslední čtenářská fotografie

Z okna

Foceno ve 3:45 z okna

Další informace »