Úvodní strana  >  Kalendář akcí  >  Je možná hvězdná budoucnost lidstva?

Je možná hvězdná budoucnost lidstva?

Nové exoplanety se objevují jako na běžícím pásu. Planety v zóně života se objevují i u relativně blízkých rudých trpaslíků.

Místo konání akce: Planetárium Ostrava
Typ akce: Přednáška
Termín konání akce: 09.10.2019 od 17:00 do 18:30

Jaké existují možnosti se k těmto systémům dostat a jaké technologie k tomu bude potřeba vyvinout?

O tom všem bude povídat RNDr. Vladimír Wagner z Ústavu jaderné fyziky AV ČR, kde se zabývá hlavně experimentálním studiem horké a husté jaderné hmoty v relativistických srážkách těžkých iontů a možností transmutace vyhořelého jaderného paliva pomocí intenzivních zdrojů neutronů.




« zpět na kalendář akcí

Štítky: Budoucnost kosmonautiky


28. vesmírný týden 2025

28. vesmírný týden 2025

Přehled událostí na obloze a v kosmonautice od 7. 7. do 13. 7. 2025. Měsíc bude v úplňku. Mars je velmi nízko na večerní obloze a lepší je viditelnost planet ráno, především Saturnu a Venuše. Síť dalekohledů ATLAS má na kontě další zajímavý objev, mezihvězdnou kometu. Aktivita Slunce je velmi nízká. Noční svítící oblaka opět jednu noc výrazně potěšila pozorovatele oblohy. 1. července byla úspěšně vypuštěna další evropská meteorologická družice MTG-S1. K ISS dorazil zásobovací Progress MS-31. 75 let by se dožil Yuji Hyakutake, jehož kometa ozdobila jarní oblohu v roce 1996.

Další informace »

Česká astrofotografie měsíce

NGC3718

Titul Česká astrofotografie měsíce za květen 2025 obdržel snímek „NGC 3718“, jehož autorem je astrofotograf Zdenek Vojč   12. dubna 1789 namířil astronom William Herschel svůj dalekohled směrem k souhvězdí Velké medvědice a objevil zde mimo jiné mlhavý obláček galaxie NGC 3718. Téměř přesně 236

Další informace »

Poslední čtenářská fotografie

Měsíc, Antares a ISS

Na správném místě, ve správný čas bohužel jen s mobilem. (O průletu ISS jsem předem nevěděl)

Další informace »