Úvodní strana  >  Kalendář akcí  >  Kosmonautika převážně nevážně

Kosmonautika převážně nevážně

Cílová skupina: Osoby se zrakovým postižením. Aneb Co dělají kosmonauti, když se řídicí středisko nedívá! Létat do kosmu je zodpovědné a nebezpečné povolání – ale i při velkém množství práce si kosmonauti musí najít čas na jídlo, spánek a relaxaci. Co se děje na oběžné dráze, když se řídicí středisko nedívá? Jak si kosmonauti připravují oběd, jak se myjí a chodí na záchod, a jak se kosmonautům ve vesmíru spí? Jak to tam je s alkoholem? A je v kosmu místo třeba i na sex?

Místo konání akce: Clubhouse: klub Potměchuť
Typ akce: Přednáška
Termín konání akce: 30.05.2022 od 17:30 do 19:00

Kosmonautika převážně nevážně

Přednáška a beseda se bude konat v pondělí 30. května 2022 od 17.30 do 19.00 přes sociální síť Clubhouse: klub Potměchuť (Skupiny jednotlivých akcí budou otevřené – tedy lze se připojit bez předchozí registrace.). Termíny jsou předběžné (nicméně jejich změna bude pouze v závažných případech - změny sledujte na https://nesmir.cz/program)..

Cílová skupina: Osoby se zrakovým postižením.

Přednášející: Milan Halousek.

Popis: Aneb Co dělají kosmonauti, když se řídicí středisko nedívá! Létat do kosmu je zodpovědné a nebezpečné povolání – ale i při velkém množství práce si kosmonauti musí najít čas na jídlo, spánek a relaxaci. Co se děje na oběžné dráze, když se řídicí středisko nedívá? Jak si kosmonauti připravují oběd, jak se myjí a chodí na záchod, a jak se kosmonautům ve vesmíru spí? Jak to tam je s alkoholem? A je v kosmu místo třeba i na sex?
« zpět na kalendář akcí

Štítky: Kosmonautika


21. vesmírný týden 2022

21. vesmírný týden 2022

Přehled událostí na obloze a v kosmonautice od 23. 5. do 29. 5. 2022. Měsíc bude vidět mezi poslední čtvrtí a novem na ranní obloze. Přidá se tak k ranní přehlídce planet viditelných okem. Slunce pokračuje ve zvýšené aktivitě doprovázené zajímavými skvrnami. Kosmická loď Starliner konečně plní svou bezpilotní zkušební misi a úspěšně zakotvila u ISS. Solar Orbiter pořídil opravdu mimořádně detailní záběry Slunce. Před 60 lety se v lodi Mercury-Aurora 7 vydal na druhý balistický let Američan Malcolm Scott Carpenter.

Další informace »

Česká astrofotografie měsíce

Carina a sopka

Titul Česká astrofotografie měsíce za duben 2022 získal snímek „Carina a sopka“, jehož autorem je Lukáš Veselý Mlhovina Carina, sopečný ostrov La Palma i samotný kráter vulkánu Cumbre Vieja, to vše se vešlo vítězi dubnového kola soutěže Česká astrofotografie měsíce do jednoho fotografického

Další informace »

Poslední čtenářská fotografie

Hviezdokopa M13 v Herkulovi

Hviezdokopa M13 v Herkulovi

Další informace »