Úvodní strana  >  Kalendář akcí  >  Kosmonautika převážně nevážně

Kosmonautika převážně nevážně

Cílová skupina: Osoby se zrakovým postižením. Aneb Co dělají kosmonauti, když se řídicí středisko nedívá! Létat do kosmu je zodpovědné a nebezpečné povolání – ale i při velkém množství práce si kosmonauti musí najít čas na jídlo, spánek a relaxaci. Co se děje na oběžné dráze, když se řídicí středisko nedívá? Jak si kosmonauti připravují oběd, jak se myjí a chodí na záchod, a jak se kosmonautům ve vesmíru spí? Jak to tam je s alkoholem? A je v kosmu místo třeba i na sex?

Místo konání akce: Clubhouse: klub Potměchuť
Typ akce: Přednáška
Termín konání akce: 30.05.2022 od 17:30 do 19:00

Kosmonautika převážně nevážně

Přednáška a beseda se bude konat v pondělí 30. května 2022 od 17.30 do 19.00 přes sociální síť Clubhouse: klub Potměchuť (Skupiny jednotlivých akcí budou otevřené – tedy lze se připojit bez předchozí registrace.). Termíny jsou předběžné (nicméně jejich změna bude pouze v závažných případech - změny sledujte na https://nesmir.cz/program)..

Cílová skupina: Osoby se zrakovým postižením.

Přednášející: Milan Halousek.

Popis: Aneb Co dělají kosmonauti, když se řídicí středisko nedívá! Létat do kosmu je zodpovědné a nebezpečné povolání – ale i při velkém množství práce si kosmonauti musí najít čas na jídlo, spánek a relaxaci. Co se děje na oběžné dráze, když se řídicí středisko nedívá? Jak si kosmonauti připravují oběd, jak se myjí a chodí na záchod, a jak se kosmonautům ve vesmíru spí? Jak to tam je s alkoholem? A je v kosmu místo třeba i na sex?




« zpět na kalendář akcí

Štítky: Kosmonautika


34. vesmírný týden 2026

34. vesmírný týden 2026

Přehled událostí na obloze a v kosmonautice od 17. 8. do 23. 8. 2026. Měsíc bude v první čtvrti. Venuše je vidět lépe přes den a večer je velmi nízko nad západním obzorem. Saturn a Neptun jsou nízko už od setmění a vrcholí ráno nad jihem. Na ranní obloze jsou dobře vidět Mars a Uran, přidává se Jupiter, a naopak mizí Merkur. Aktivita Slunce je nízká. V galerii se ohlížíme za uplynulým parádním večerním zatměním. Na ISS dojde k dalšímu výstupu do volného kosmu dvojice Američan-Francouzka. Před 380 lety se narodil významný anglický astronom John Flamsteed.

Další informace »

Česká astrofotografie měsíce

Srpková mlhovina a Mýdlová bublina

Titul Česká astrofotografie měsíce za červenec 2026 obdržel snímek Václava Kubeše „Srpková mlhovina a Mýdlová bublina“ „Srpková mlhovina a Mýdlová bublina“ je nejen název snímku, ale především označení objektů, s jejichž portrétem zvítězil Václav Kubeš v soutěži Česká astrofotografie měsíce. Tento

Další informace »

Poslední čtenářská fotografie

poslední foto 20.15h

ze střechy domu C350Da +objektiv 200/4+Kovertor 2x.

Další informace »