Úvodní strana  >  Kalendář akcí  >  Kudy z (nejen) klimatické krize?

Kudy z (nejen) klimatické krize?

S Janem Hollanem nejen o klimatické krizi.

Místo konání akce: Hvězdárna a planetárium Uherský Brod
Typ akce: Přednáška
Termín konání akce: 27.05.2022 od 19:00 do 20:30

Klimatická krize je důsledkem naší spotřeby, která už více než sto let roste a je opřená o fosilní paliva. Jejich oxidací jsme proměnili ovzduší tak rychle, jako se to předtím nikdy nestalo. Důsledkem je oteplování rychlejší než během největšího vymírání na konci prvohor. Klimatická změna způsobená oteplováním dávno přerostla v krizi.

Za příznivého počasí následuje po přednášce pozorování noční oblohy.

Více informací najdete na webu hvězdárny:
https://hvezdarnaub.cz/program/kudy-z-klimaticke-krize/
« zpět na kalendář akcí

Štítky: Přednáška 


26. vesmírný týden 2022

26. vesmírný týden 2022

Přehled událostí na obloze a v kosmonautice od 27. 6. do 3. 7. 2022. Měsíc bude v novu a ještě předtím jej najdeme ráno poblíž Merkuru a Venuše. Ráno můžeme vidět všechny okem viditelné planety v pořadí, jak jdou od Slunce. Kometa C/2017 K2 (PanSTARRS) se pohybuje souhvězdím Hadonoše. BepiColombo podruhé minula Merkur. SLS byla plně natankována, na test se chystá Super Heavy. Ariane 5 opět úspěšná. První let čistě jihokorejské rakety. VZLÚSat-1 slaví pět let na orbitě. Před 65 lety se narodil český astronom Marek Wolf.

Další informace »

Česká astrofotografie měsíce

M63

Titul Česká astrofotografie měsíce za květen 2022 získal snímek „M 63“, jehož autorem je Zdeněk Vojč       M 63. Nu, opravdu trochu nudné pojmenování. Příliš to nevylepší ani NGC 5055, i přes tolik pětek. Ale nebyli by to romantičtí astronomové, aby tomuto objektu na

Další informace »

Poslední čtenářská fotografie

Rho Ophiuchi z pouste v Kalifornii

Nic neni nad tmavou oblohu ktera necha vyniknout kontrastu i barvam a to bez jakychkoliv filtru. Porizeno kamerou ZWO 294MC s objektivem Canon 70-200mm USM L na montazi Celestron AVX s celkovou expozici 4 hodiny.

Další informace »