Úvodní strana  >  Kalendář akcí  >  Měsíc plný otazníků

Měsíc plný otazníků

MĚSÍC PLNÝ OTAZNÍKŮ Přednáší: Mgr. Pavel Gabzdyl

Místo konání akce: Hvězdárna a planetárium Hradec Králové
Typ akce: Přednáška
Termín konání akce: 11.05.2023 od 18:00 do 19:30

O Měsíci ještě zdaleka nevíme vše. Jeho výzkum ukazuje, že náš nejbližší kosmický soused je mnohem komplikovanějším a zajímavějším tělesem, než jsme si doposud mysleli. V přednášce se mimo jiné dozvíte o nových názorech na vznik Měsíce a o překvapivé teorii týkající se jeho odvrácené strany.

https://www.hkpoint.cz/cs/poradatele/7237-mesic-plny-otazniku

https://www.facebook.com/events/959127041785645/?ref=newsfeed&locale=cs_CZ




« zpět na kalendář akcí

Štítky: Přednáška , Měsíc, Hradec Králové


48. vesmírný týden 2025

48. vesmírný týden 2025

Přehled událostí na obloze a v kosmonautice od 24. 11. do 30. 11. 2025. Měsíc bude v první čtvrtiNa večerní obloze je dobře vidět Saturn, během noci je vysoko Jupiter. Setkání Venuše s Merkurem na ranní obloze bude pro pozorovatele obtížné vidět. Aktivita Slunce je nyní zatím nízká. SpaceX čelí problému při testech Super Heavy, Blue Origin mezitím připravuje lander pro Artemis a vylepšuje raketu New Glenn. ESA má vrcholný meeting, na němž se proberou plány pro příští roky. K ISS startuje Sojuz MS-28 s tříčlennou posádkou. Před 110 lety byla publikována Obecná teorie relativity Alberta Einsteina.

Další informace »

Česká astrofotografie měsíce

Kométa C/2025 A6 Lemmon a Lomnický štít

Titul Česká astrofotografie měsíce za říjen 2025 obdržel snímek „Kométa C/2025 A6 Lemmon a Lomnický štít“, jehož autorem je astrofotograf Robert BarsaCitron je žlutý kyselý plod citroníku z druhu citrusovitých. Používá se nejen v potravinářství … A právě jméno tohoto plodu si vybrali naši

Další informace »

Poslední čtenářská fotografie

Bolid

Půlnoční ranní bolid

Další informace »