Úvodní strana  >  Kalendář akcí  >  Měsíc plný otazníků

Měsíc plný otazníků

MĚSÍC PLNÝ OTAZNÍKŮ Přednáší: Mgr. Pavel Gabzdyl

Místo konání akce: Hvězdárna a planetárium Hradec Králové
Typ akce: Přednáška
Termín konání akce: 11.05.2023 od 18:00 do 19:30

O Měsíci ještě zdaleka nevíme vše. Jeho výzkum ukazuje, že náš nejbližší kosmický soused je mnohem komplikovanějším a zajímavějším tělesem, než jsme si doposud mysleli. V přednášce se mimo jiné dozvíte o nových názorech na vznik Měsíce a o překvapivé teorii týkající se jeho odvrácené strany.

https://www.hkpoint.cz/cs/poradatele/7237-mesic-plny-otazniku

https://www.facebook.com/events/959127041785645/?ref=newsfeed&locale=cs_CZ
« zpět na kalendář akcí

Štítky: Přednáška , Měsíc, Hradec Králové


30. vesmírný týden 2024

30. vesmírný týden 2024

Přehled událostí na obloze a v kosmonautice od 22. 7. do 28. 7. 2024. Měsíc po úplňku je vidět především v druhé polovině noci a dopoledne. Planety jsou nejlépe vidět ráno a Saturn už od půlnoci. Zlepšuje se už i viditelnost Marsu s Jupiterem. Aktivita Slunce je na střední úrovni. Po večerních přeletech ISS tu máme její přelety přes Slunce a Měsíc. Sledujeme dění kolem návratu Falconů do služby i kolem lodi Starliner. Uplynulo 105 let od narození významného českého astronoma Luboše Perka, který zemřel teprve nedávno ve věku 101 let.

Další informace »

Česká astrofotografie měsíce

Oblouk polární záře nad Mikulovem a Svatým kopečkem

Titul Česká astrofotografie měsíce za červen 2024 obdržel snímek „Oblouk polární záře nad Mikulovem a Svatým kopečkem“, jehož autorem je Vlastimil Vojáček.     Polární záře. Kdo by ji neznal. Byť třeba jen ze slavné divadelní hry Divadla Járy Cimrmana „Dobytí severního

Další informace »

Poslední čtenářská fotografie

Slunce v Ca-k

Slunce v Ca-k.

Další informace »