Úvodní strana  >  Kalendář akcí  >  Milan Rastislav Štefánik - Astronom, politik, generál

Milan Rastislav Štefánik - Astronom, politik, generál

Od 4. dubna proběhne na Štefánikově hvězdárně výstava mapující život výjimečné osobnosti generála PhDr. Milana Rastislava Štefánika, všestranného vědce, astronoma, vojáka, diplomata, politika a spoluzakladatele československého státu, od jehož tragické smrti letos 4. května uplyne přesně 100 let.

Místo konání akce: Strahovská 205, Praha 1-Hradčany, Česko
Typ akce: Výstava
Termín konání akce: 04.03.2019 od 14:00 – 31.05.2019 do 23:00

Výstava, kterou bude možné na Štefánikově hvězdárně v Praze na Petříně zlédnout do konce května, se věnuje průřezu nevšedního životního osudu generála Štefánika a soustředí se právě především na méně známé osudy Štefánika vědce a astronoma. Dále si návštěvníci na výstavě budou moci prohlédnout řadu dobových exponátů, jako jsou známky, bankovky či pohlednice s osobou Milana Rastislava Štefánika. Kromě toho si též budou moci např. zalistovat v kopii Štefánikovy doktorské disertační práce.
« zpět na kalendář akcí

Štítky: Milan Rastislav Štefánik


43. vesmírný týden 2019

43. vesmírný týden 2019

Přehled událostí na obloze od 21. 10. do 27. 10. 2019. V neděli se vrací Středoevropský čas. Měsíc mění fázi od poslední čtvrti k novu. Večer je nízko nad jihozápadem Jupiter a u jihu Saturn a na ranní obloze se pomalu objeví Mars. Aktivita Slunce je rekordně nízká. Proběhl první čistě ženský výstup do volného kosmu z paluby ISS. Před 50 lety se narodil čínský amatérský astronom, který je spoluobjevitelem komety Ikeya-Zhang, jež nás potěšila na jaře 2002.

Další informace »

Česká astrofotografie měsíce

Corona Australis

Titul Česká astrofotografie měsíce za srpen 2019 obdržel snímek „Corona Australis“, jehož autorem je Pavel Pech   Corona Australis, tedy souhvězdí Jižní Koruna. Jméno jak ze starověkého atlasu nebes. A ono téměř ano. Historie jména tohoto poměrně nevýrazného souhvězdí je opravdu

Další informace »

Poslední čtenářská fotografie

Protuberance

Protuberance

Další informace »