Úvodní strana  >  Kalendář akcí  >  Milan Rastislav Štefánik - Astronom, politik, generál

Milan Rastislav Štefánik - Astronom, politik, generál

Od 4. dubna proběhne na Štefánikově hvězdárně výstava mapující život výjimečné osobnosti generála PhDr. Milana Rastislava Štefánika, všestranného vědce, astronoma, vojáka, diplomata, politika a spoluzakladatele československého státu, od jehož tragické smrti letos 4. května uplyne přesně 100 let.

Místo konání akce: Strahovská 205, Praha 1-Hradčany, Česko
Typ akce: Výstava
Termín konání akce: 04.03.2019 od 14:00 – 31.05.2019 do 23:00

Výstava, kterou bude možné na Štefánikově hvězdárně v Praze na Petříně zlédnout do konce května, se věnuje průřezu nevšedního životního osudu generála Štefánika a soustředí se právě především na méně známé osudy Štefánika vědce a astronoma. Dále si návštěvníci na výstavě budou moci prohlédnout řadu dobových exponátů, jako jsou známky, bankovky či pohlednice s osobou Milana Rastislava Štefánika. Kromě toho si též budou moci např. zalistovat v kopii Štefánikovy doktorské disertační práce.
« zpět na kalendář akcí

Štítky: Milan Rastislav Štefánik


21. vesmírný týden 2019

21. vesmírný týden 2019

Přehled událostí na obloze od 20. 5. do 26. 5. 2019. Měsíc po úplňku úbývá k poslední čtvrti. Mars je vidět večer, míjí hvězdokupu M35. V druhé polovině noci je nejlépe pozorovatelný Jupiter a nad ránem Saturn. Slunce ukazovalo skvrny i pěkné protuberance. Mise Starlink 1 společnosti SpaceX zatím čeká na start. Čína má za sebou další úspěšný start. Sonda LRO vyfotografovala na Měsíci místo dopadu sondy Beresheet. Očekáváme také indický a čínský start. Před 185 lety se narodil John Tebbutt, objevitel Velké komety 1861.

Další informace »

Česká astrofotografie měsíce

PuWe1 (PNG 158.9 + 17.8)

Titul Česká astrofotografie měsíce za duben 2019 obdržel snímek „Planetární mlhovina PuWe1“, jehož autorem je Martin Myslivec   V dubnu se na stolech, respektive v počítačích porotců soutěže Česká astrofotografie měsíce objevila zajímavá fotografie. Snímek, který není snadné

Další informace »

Poslední čtenářská fotografie

Nov Mesiaca  a konjunkcia s Marsom plus El- Nath Beta Taur

Pekný západ Mesiaca sa dial tak rýchlo že som nestihal. Kazil sa mi teleobjektív a tak som robil iba s menším ohniskom. Som rád , že to i tak pekne vyšlo. Až neskôr cez Stellarium som zistil že je tam Mars a El-Nath, Beta Taur, ktoré sa rozsvietili ako prvé. Potom už prišli mraky a bolo po veľkolepom - pre mňa -divadle.

Další informace »