Úvodní strana  >  Kalendář akcí  >  Noc vědců

Noc vědců

V roce 2021 je tématem Noci vědců čas. A tak vás v našem vyprávění zavedeme do historie vesmíru i české astronomie. A nejen to.

Místo konání akce: Hvězdárna Žebrák
Typ akce: Akce pro rodiny s dětmi
Termín konání akce: 24.09.2021 od 17:00 do 22:00

V roce 2021 je tématem Noci vědců čas. A tak vás v našem vyprávění zavedeme do hostorie vesmíru i české astronomie. A nejen to. Více podrobností najdete na webu hvězdárny.
« zpět na kalendář akcí

Štítky: Hvězdárna Žebrák


38. vesmírný týden 2021

38. vesmírný týden 2021

Přehled událostí na obloze a v kosmonautice od 20. 9. do 26. 9. 2021. Měsíc mění fázi od úplňku k poslední čtvrti. Večer je vidět nízko nad západem Venuše a poblíž jižního obzoru Jupiter a Saturn. Aktivita Slunce je nízká. Soukromá mise Inspiration4 čtveřice neprofesionálních astronautů je skutečným milníkem v komerční kosmonautice. Čínská mise Šen-čou 12 skončila. V souvislosti s nástupem satelitních mega-konstelací přijal sjezd ČAS rezoluci směrem k Vládě ČR o nutnosti novelizace práva využívání kosmického prostoru. Před 230 lety se narodil Johann Encke, po němž je pojmenována druhá periodická kometa a před 175 lety byl objeven Neptun.

Další informace »

Česká astrofotografie měsíce

Bolid nad Laka

  Titul Česká astrofotografie měsíce za srpen 2021 obdržel snímek „Bolid nad Laka“, jehož autorem je Lukáš Veselý     Bolid nad Laka, to je poněkud tajemný název snímku, který astrofotograf Lukáš Veselý zaslal do soutěže Česká astrofotografie měsíce a vyhrál s ním

Další informace »

Poslední čtenářská fotografie

Aktívna oblasť AR2871

Aktívna oblasť AR2871 vyprodukovala na Slnku ďalšiu erupciu.

Další informace »