Úvodní strana  >  Kalendář akcí  >  Noc vědců v Ondřejově

Noc vědců v Ondřejově

Noc vědců v Ondřejově v pátek 6. října od 15 do 24 hodin. Zdarma a za každého počasí (i když si přejme jasnou oblohu). Program najdete na https://www.asu.cas.cz/art.../2136/19/noc-vedcu-6-rijna-2023.

Místo konání akce: Ondřejov, Česko
Typ akce: Exkurze
Termín konání akce: 06.10.2023 od 15:00 do 23:59

Již potřetí propojujeme program na observatoři Astronomického ústavu AV ČR s programem a prohlídkou Geodetické observatoře na Pecném (Výzkumný ústav geodetický, kartografický a topografický), takže jednou návštěvou "zabijete dvě mouchy jednou ranou" :-) . Pohled na největší dalekohled v České republice či vyhlídka do kraje z geodetické věže stojí za to!
« zpět na kalendář akcí

Štítky: Noc vědců 2023, Hvězdárna Ondřejov


29. vesmírný týden 2024

29. vesmírný týden 2024

Přehled událostí na obloze a v kosmonautice od 15. 7. do 21. 7. 2024. Měsíc bude na konci týdne v úplňku. Na obloze prochází nízko položenými souhvězdími a 17. 7. se potká s hvězdou Antares ve Štíru. Planety jsou nejlépe vidět ráno, především Saturn a zlepšuje se už i viditelnost Marsu s Jupiterem. Aktivita Slunce je střední. Evropská raketa Ariane 6 při prvním startu uspěla a horní stupeň uvolňující palivo byl vidět i z ČR. Před 130 lety se narodil Georges Lemaître, který odvodil vztah rozpínání vesmíru známý dnes jako Hubbleův zákon. Před 55 lety proběhlo první přistání lidí na Měsíci, mise Apollo 11. Před 30 lety dopadla na Jupiter kometa Shoemaker-Levy 9.

Další informace »

Česká astrofotografie měsíce

Oblouk polární záře nad Mikulovem a Svatým kopečkem

Titul Česká astrofotografie měsíce za červen 2024 obdržel snímek „Oblouk polární záře nad Mikulovem a Svatým kopečkem“, jehož autorem je Vlastimil Vojáček.     Polární záře. Kdo by ji neznal. Byť třeba jen ze slavné divadelní hry Divadla Járy Cimrmana „Dobytí severního

Další informace »

Poslední čtenářská fotografie

ISS nad západním obzorem

Další informace »