Úvodní strana  >  Kalendář akcí  >  Podivuhodný svět měsíců Sluneční soustavy

Podivuhodný svět měsíců Sluneční soustavy

Přednáší: Ing. Jaroslav Pavlousek (Štefánikova hvězdárna)  

Místo konání akce: Matematický ústav AV, Žitná 25, Praha 1
Typ akce: Přednáška
Termín konání akce: 20.04.2020 od 16:30 do 17:00

Kategorizace měsíců podle jejich vnitřní stavby, vznik měsíců, kuriozity ve světě měsíců, vliv měsíců na jejich mateřské planety a další útvary, vzájemné vztahy měsíců jednotlivých planet, šance měsíců na to, aby byly nositelé života, měsíce planetek, exoměsíce.
« zpět na kalendář akcí

Štítky: Vesmír


29. vesmírný týden 2020

29. vesmírný týden 2020

Přehled událostí na obloze a v kosmonautice od 13. 7. do 19. 7. 2020. Měsíc ubývá směrem k novu. Velké planety Jupiter a Saturn jsou vidět prakticky celou noc, Mars a Venuše nejlépe až ráno. Na obloze je nádherná kometa NEOWISE. Pokračuje sezóna NLC. Falcon 9 se Starlinky zaznamenal další odklad. Startovat má také sonda k Marsu, kterou připravily Spojené arabské emiráty. Před 170 lety byla provedena první primitivní fotografie hvězdy Vega a před 45 lety se setkaly posádky v rámci mise Sojuz-Apollo.

Další informace »

Česká astrofotografie měsíce

Tatranští skřítci

Titul Česká astrofotografie měsíce za červen 2020 získal snímek „Tatranští skřítci“, jehož autory jsou Daniel Ščerba a Miloslav Druckmüller.     Bájné skřítky nalezneme snad po celém světě. Často kutají v horách rudu, tu a tam vylezou na zemský povrch a škodí nebo pomáhají.

Další informace »

Poslední čtenářská fotografie

Kometa C/2020 F3 (NEOWISE)

foceno z Vyhlídky nad Vamberkem 15. 07. 2020

Další informace »