Úvodní strana  >  Kalendář akcí  >  Podivuhodný svět měsíců Sluneční soustavy

Podivuhodný svět měsíců Sluneční soustavy

Přednáší: Ing. Jaroslav Pavlousek (Štefánikova hvězdárna)  

Místo konání akce: Matematický ústav AV, Žitná 25, Praha 1
Typ akce: Přednáška
Termín konání akce: 20.04.2020 od 16:30 do 17:00

Kategorizace měsíců podle jejich vnitřní stavby, vznik měsíců, kuriozity ve světě měsíců, vliv měsíců na jejich mateřské planety a další útvary, vzájemné vztahy měsíců jednotlivých planet, šance měsíců na to, aby byly nositelé života, měsíce planetek, exoměsíce.




« zpět na kalendář akcí

Štítky: Vesmír


21. vesmírný týden 2026

21. vesmírný týden 2026

Přehled událostí na obloze a v kosmonautice od 18. 5. do 24. 5. 2026. Měsíc bude v první čtvrti a na večerní obloze vytvoří pěkné seskupení s planetami Venuší a Jupiterem. V pondělí se poměrně blízko k Zemi přiblíží asi 20 metrů velká planetka. Slunce je téměř beze skvrn, ale jedna aktivní oblast o sobě dává vědět. K ISS byla vypuštěna nákladní loď Dragon 2. Očekáváme 12. testovací let Super Heavy Starship. Ke startu se chystá raketa Vega-C s misí SMILE. 70 let slaví Pavel Suchan, dlouholetý člen ČAS a tajemník Astronomického ústavu AV ČR.

Další informace »

Česká astrofotografie měsíce

Hodina Jupiterovy rotace

Titul Česká astrofotografie měsíce za duben 2026 obdržel snímek a video Karla Sandlera s názvem „Hodina Jupiterovy rotace“ Soutěž Česká astrofotografie měsíce je, jak již název naznačuje, zaměřena zejména na fotografie. Ovšem vesmír není statický, na obloze se vše pohybuje, a to od těch

Další informace »

Poslední čtenářská fotografie

Náladovka měsíc+venuše

venuše + měsíc(6%) a mezi smrky Elnath

Další informace »