Úvodní strana  >  Kalendář akcí  >  Pozorování noční oblohy v Manětíně

Pozorování noční oblohy v Manětíně

Zajímáte se o astronomii? Tak si přijďte prohlédnout objekty vzdáleného vesmíru, jako jsou hvězdokupy, mlhoviny a galaxie nebo některé planety sluneční soustavy.

Místo konání akce: Letiště Manětín
Typ akce: Pozorování
Termín konání akce: 30.08.2019 od 20:30 – 31.08.2019 do 0:00

Hvězdárna v Rokycanech a Plzni a Západočeská pobočka České astronomické společnosti vás zvou na veřejné pozorování v Manětínské oblasti tmavé oblohy v pátek 30. 8. 2019 od 20:30 na manětínském letišti. Čeká vás večer plný vzdálených galaxií, hvězdokup a mlhovin pod jedinečnou tmavou oblohou. Pozorování bude samozřejmě doprovázeno odborným výkladem. Více informací o pozorování naleznete na webových stránkách pobočky viz přiložený odkaz https://www.astro.zcu.cz/cs/clanky/clanek/373/ případně na našem facebookovém účtu https://www.facebook.com/zpcas




« zpět na kalendář akcí

Štítky: Pozorování 


47. vesmírný týden 2025

47. vesmírný týden 2025

Přehled událostí na obloze a v kosmonautice od 17. 11. do 23. 11. 2025. Měsíc bude v novu, ráno se potká s Venuší. Saturn je dobře vidět večer, stejně tak můžeme hledat i Neptun a Uran. Později v noci se přidává Jupiter. Viditelnost Venuše ráno je již velmi špatná. Aktivita Slunce se po období vysoké aktivity opět snížila, ale může se v týdnu zvýšit, až se natočí nová aktivní oblast z odvrácené strany. Na obloze můžeme vidět čtyři jasnější komety včetně mezihvězdné 3I/ATLAS. Nastává slabé maximum meteorického roje Leonid. Blue Origin si připsala první přistání orbitální rakety New Glenn a vynesení sond EscaPADE k Marsu.

Další informace »

Česká astrofotografie měsíce

Kométa C/2025 A6 Lemmon a Lomnický štít

Titul Česká astrofotografie měsíce za říjen 2025 obdržel snímek „Kométa C/2025 A6 Lemmon a Lomnický štít“, jehož autorem je astrofotograf Robert BarsaCitron je žlutý kyselý plod citroníku z druhu citrusovitých. Používá se nejen v potravinářství … A právě jméno tohoto plodu si vybrali naši

Další informace »

Poslední čtenářská fotografie

Kometa C/2025 A6 (Lemmon)

Fotografováno na mořském pobřeží ve městě Santa Maria na ostrově Sal na Kapverdách před 19. hodinou místního času. Nízko u obzoru bylo silné kouřmo, po obloze neustále přecházela potrhaná nízká oblačnost a vál silný vítr směrem k moři. Měřítko snímku je 10.5" na pixel.

Další informace »