Úvodní strana  >  Kalendář akcí  >  Pozorování pro veřejnost v Botanické zahradě Praha

Pozorování pro veřejnost v Botanické zahradě Praha

Pražská pobočka ČAS pořádá pozorování pro veřejnost, vstup do zahrady pro členy ČAS za 1,- Kč.

Místo konání akce: Botanická zahrada, Praha Troja
Typ akce: Pozorování
Termín konání akce: 10.06.2023 od 9:00 do 17:00

V sobotu 10. června bude v pražské botanické zahradě v Troji opět probíhat pozorování pro veřejnost. K dispozici budou dle počasí dalekohledy na pozorování Slunce či pozemních objektů. Budeme na tradičním stanovišti, tedy na vinici Sv. Kláry na terase pod kapličkou.
Členové ČAS jsou vítáni, na průkazku společnosti budou mít vstup za 1,- Kč.

 
« zpět na kalendář akcí

Štítky: PP ČAS, Pozorování 


29. vesmírný týden 2024

29. vesmírný týden 2024

Přehled událostí na obloze a v kosmonautice od 15. 7. do 21. 7. 2024. Měsíc bude na konci týdne v úplňku. Na obloze prochází nízko položenými souhvězdími a 17. 7. se potká s hvězdou Antares ve Štíru. Planety jsou nejlépe vidět ráno, především Saturn a zlepšuje se už i viditelnost Marsu s Jupiterem. Aktivita Slunce je střední. Evropská raketa Ariane 6 při prvním startu uspěla a horní stupeň uvolňující palivo byl vidět i z ČR. Před 130 lety se narodil Georges Lemaître, který odvodil vztah rozpínání vesmíru známý dnes jako Hubbleův zákon. Před 55 lety proběhlo první přistání lidí na Měsíci, mise Apollo 11. Před 30 lety dopadla na Jupiter kometa Shoemaker-Levy 9.

Další informace »

Česká astrofotografie měsíce

Oblouk polární záře nad Mikulovem a Svatým kopečkem

Titul Česká astrofotografie měsíce za červen 2024 obdržel snímek „Oblouk polární záře nad Mikulovem a Svatým kopečkem“, jehož autorem je Vlastimil Vojáček.     Polární záře. Kdo by ji neznal. Byť třeba jen ze slavné divadelní hry Divadla Járy Cimrmana „Dobytí severního

Další informace »

Poslední čtenářská fotografie

ISS nad západním obzorem

Další informace »