Úvodní strana  >  Kalendář akcí  >  Přednáška: Neutrino, od počátku zlobivá částice - prof. RNDr. Petr Kulhánek, CSc.

Přednáška: Neutrino, od počátku zlobivá částice - prof. RNDr. Petr Kulhánek, CSc.

Přednáší: prof. RNDr. Petr Kulhánek, CSc.

Místo konání akce: Planetárium Praha
Typ akce: Přednáška
Termín konání akce: 19.11.2019 od 18:00 do 20:00

Ulovení prvního neutrina trvalo přes čtvrt století. A pak přicházela jedna záhada za druhou: neutrinový skandál s množstvím slunečních neutrin, narušení levopravé symetrie, nadsvětelné rychlosti, letos zachycená extrémní částice a další nejasnosti. Co o neutrinech víme a jaká doopravdy jsou?
« zpět na kalendář akcí

Štítky: Neutrino, Neutrina, Solar neutrinos


42. vesmírný týden 2019

42. vesmírný týden 2019

Přehled událostí na obloze od 14. 10. do 20. 10. 2019. Měsíc je ve fázi mezi úplňkem a poslední čtvrtí. Večer je nízko nad jihozápadem Jupiter a u jihu Saturn a na ranní obloze se pomalu objeví Mars. Aktivita Slunce je velmi nízká. Zemřel první člověk ve volném kosmu, Alexej Leonov. Na ISS pokračuje série výstupů do volného kosmu, nyní kvůli výměně baterií. Družice ICON se po dvou letech dočkala vypuštění. Před 30 lety byla vypuštěna k Jupiteru sonda Galileo.

Další informace »

Česká astrofotografie měsíce

Corona Australis

Titul Česká astrofotografie měsíce za srpen 2019 obdržel snímek „Corona Australis“, jehož autorem je Pavel Pech   Corona Australis, tedy souhvězdí Jižní Koruna. Jméno jak ze starověkého atlasu nebes. A ono téměř ano. Historie jména tohoto poměrně nevýrazného souhvězdí je opravdu

Další informace »

Poslední čtenářská fotografie

Protuberance

Protuberance

Další informace »