Úvodní strana  >  Kalendář akcí  >  Přednáška: Petr Horálek - Fotíme svět pod hvězdným nebem

Přednáška: Petr Horálek - Fotíme svět pod hvězdným nebem

Přednáška a beseda fotografa Petra Horálka na FotoExpu Praha 2019.

Místo konání akce: Náměstí Míru 820/9, 120 00 Vinohrady, Česko
Typ akce: Přednáška
Termín konání akce: 19.10.2019 od 15:30 do 17:30

Petr Horálek
Popularizátor astronomie, fotograf, cestovatel, spisovatel

Fotíme svět pod hvězdným nebem
Co je krajinářská astrofotografie a jak se liší od běžné noční fotografie? Jaké zajímavé cesty vedou ke kvalitním či nápaditým krajinářským astrofotografiím, na kterých nechybí hvězdné nebe, Mléčná dráha či barvité záření zemské atmosféry nad oblíbeným krajem? Skutečně potřebujeme finančně i objemově náročné fotovybavení nebo se o pěkný fotografický úlovek může pokusit i na lehko vybavený fotograf? Ukázky zpracování nafotografovaných dat, fígle a triky v postprocessingu a další podstatné informace – to vše se dozví posluchači na této přednášce. Podrobnosti a předprodej vstupenek.
« zpět na kalendář akcí

Štítky: Astrofotografie , Petr Horálek, Přednáška 


42. vesmírný týden 2019

42. vesmírný týden 2019

Přehled událostí na obloze od 14. 10. do 20. 10. 2019. Měsíc je ve fázi mezi úplňkem a poslední čtvrtí. Večer je nízko nad jihozápadem Jupiter a u jihu Saturn a na ranní obloze se pomalu objeví Mars. Aktivita Slunce je velmi nízká. Zemřel první člověk ve volném kosmu, Alexej Leonov. Na ISS pokračuje série výstupů do volného kosmu, nyní kvůli výměně baterií. Družice ICON se po dvou letech dočkala vypuštění. Před 30 lety byla vypuštěna k Jupiteru sonda Galileo.

Další informace »

Česká astrofotografie měsíce

Corona Australis

Titul Česká astrofotografie měsíce za srpen 2019 obdržel snímek „Corona Australis“, jehož autorem je Pavel Pech   Corona Australis, tedy souhvězdí Jižní Koruna. Jméno jak ze starověkého atlasu nebes. A ono téměř ano. Historie jména tohoto poměrně nevýrazného souhvězdí je opravdu

Další informace »

Poslední čtenářská fotografie

Protuberance

Protuberance

Další informace »