Úvodní strana  >  Kalendář akcí  >  Přednáška: Petr Horálek - Fotíme svět pod hvězdným nebem

Přednáška: Petr Horálek - Fotíme svět pod hvězdným nebem

Přednáška a beseda fotografa Petra Horálka na FotoExpu Praha 2019.

Místo konání akce: Náměstí Míru 820/9, 120 00 Vinohrady, Česko
Typ akce: Přednáška
Termín konání akce: 19.10.2019 od 15:30 do 17:30

Petr Horálek
Popularizátor astronomie, fotograf, cestovatel, spisovatel

Fotíme svět pod hvězdným nebem
Co je krajinářská astrofotografie a jak se liší od běžné noční fotografie? Jaké zajímavé cesty vedou ke kvalitním či nápaditým krajinářským astrofotografiím, na kterých nechybí hvězdné nebe, Mléčná dráha či barvité záření zemské atmosféry nad oblíbeným krajem? Skutečně potřebujeme finančně i objemově náročné fotovybavení nebo se o pěkný fotografický úlovek může pokusit i na lehko vybavený fotograf? Ukázky zpracování nafotografovaných dat, fígle a triky v postprocessingu a další podstatné informace – to vše se dozví posluchači na této přednášce. Podrobnosti a předprodej vstupenek.
« zpět na kalendář akcí

Štítky: Astrofotografie , Petr Horálek, Přednáška 


3. vesmírný týden 2020

3. vesmírný týden 2020

Přehled událostí na obloze a v kosmonautice od 13. 1. do 19. 1. 2020. Měsíc bude v poslední čtvrti. Večer září jasná planeta Venuše, vidět lze i Neptun a Uran. Ráno je vidět Mars. Merkur a Saturn jsou úhlově blízko Slunci. Kometu C/2017 T2 můžeme opět pozorovat na večerní obloze. Na úspěchy raket Falcon 9 a CZ-3B by v tomto týdnu určitě chtělo navázat několik dalších. Uběhlo 15 let od přistání pouzdra Huygens na Titanu.

Další informace »

Česká astrofotografie měsíce

Glaxie pod Galaxií

Titul Česká astrofotografie měsíce za prosinec 2019 obdržel snímek „Galaxie pod Galaxií“, jehož autorem je Roman Ponča   „Galaxie pod Galaxií“, není to tak trochu podivný název vítězného snímku prosincového kola soutěže Česká astrofotografie měsíce? Možná, snad, … ale je

Další informace »

Poslední čtenářská fotografie

Snímek komety C/2017 T2 (PANSTARRS)

Rozměry obrázku jsou 20 x 20 obloukových minut, sever je nahoře, východ vlevo. Nacházela se téměř v zenitu v souhvězdí Persea. Atmosférické podmínky byly podprůměrné.

Další informace »