Úvodní strana  >  Kalendář akcí  >  Přednáška: Petr Horálek - Za černým Sluncem přes klokany...

Přednáška: Petr Horálek - Za černým Sluncem přes klokany...

Přednáška, beseda a autogramiáda fotografa Petra Horálka v Roxy klubu Mariánské Lázně.

Místo konání akce: Hlavní třída 282, 353 01 Mariánské Lázně, Česko
Typ akce: Přednáška
Termín konání akce: 08.02.2020 od 18:00 do 20:00

Petr Horálek
Popularizátor astronomie, fotograf, cestovatel, spisovatel

Za černým Sluncem přes klokany aneb Všecko je tu dangerous
V listopadu 2012 nastalo po dlouhých dva a půl letech úplné zatmění Slunce. Spatřit ho ale nebylo vůbec lehké. Za úkazem jsme se slovenským kolegou museli strastiplně cestovat do světa protinožců, prokličkovat po dálnici mezi klokany, utábořit se v termitišti a věřit, že náss jedné strany neuštknou hadi a s druhé strany nesežerou krokodýli. Navíc jsme museli hnát co nejdál od ošidné oblačnosti, abychom v závěru přeci jen podlehli dvouminutovému nepopsatelnému okamžiku, který dokáže strhujícím způsobem ovlivnit i lidi se srdcem z kamene. Jak ušetřit v drahé Austrálii? Proč (ne)chodit do moře? A proč dát předost BBQ před KFC? Zdaleka nejen to se v přednášce dozvíte.

Další informace a seznam plánovaných přednášek naleznete na www.astronom.cz/horalek.

Přednáška Petra Horálka \"Za černým Sluncem přes klokany aneb Všecko je tu Dangerous\" v Roxy music klubu 8. února 2020. Autor: Roxy Music Bar.
Přednáška Petra Horálka \"Za černým Sluncem přes klokany aneb Všecko je tu Dangerous\" v Roxy music klubu 8. února 2020.
Autor: Roxy Music Bar.
« zpět na kalendář akcí

Štítky: Austrálie, Petr Horálek, Přednáška 


8. vesmírný týden 2020

8. vesmírný týden 2020

Přehled událostí na obloze a v kosmonautice od 17. 2. do 23. 2. 2020. Měsíc bude v novu, v první polovině týdne bude viditelný na ranní obloze spolu s planetami Mars, Jupiter a Saturn. Večer máme na obloze velmi jasnou Venuši a končí viditelnost Merkuru. Večerní obloha nabízí také dvě komety. Podařily se všechny plánované starty v čele se sondou Solar Orbiter. Odloženy byly jen Starlinky. Před 90 lety si Clyde Tombaugh poprvé všimnul Pluta.

Další informace »

Česká astrofotografie měsíce

B150 - Mořský koník

Titul Česká astrofotografie měsíce za leden 2020 obdržel snímek „Mořský koník“, jehož autorem je Evžen Brunner   „Mořský koník“…. kde bychom jej asi měli hledat? Samozřejmě náš první pohled nejspíš zamíří opravdu kamsi do mořských hlubin. A při troše štěstí jej tam uvidíme. Spatřit

Další informace »

Poslední čtenářská fotografie

Halo

Další informace »