Úvodní strana  >  Kalendář akcí  >  Přednáška: Petr Horálek - Za černým Sluncem přes klokany...

Přednáška: Petr Horálek - Za černým Sluncem přes klokany...

Přednáška, beseda a autogramiáda fotografa Petra Horálka v Roxy klubu Mariánské Lázně.

Místo konání akce: Hlavní třída 282, 353 01 Mariánské Lázně, Česko
Typ akce: Přednáška
Termín konání akce: 08.02.2020 od 18:00 do 20:00

Petr Horálek
Popularizátor astronomie, fotograf, cestovatel, spisovatel

Za černým Sluncem přes klokany aneb Všecko je tu dangerous
V listopadu 2012 nastalo po dlouhých dva a půl letech úplné zatmění Slunce. Spatřit ho ale nebylo vůbec lehké. Za úkazem jsme se slovenským kolegou museli strastiplně cestovat do světa protinožců, prokličkovat po dálnici mezi klokany, utábořit se v termitišti a věřit, že náss jedné strany neuštknou hadi a s druhé strany nesežerou krokodýli. Navíc jsme museli hnát co nejdál od ošidné oblačnosti, abychom v závěru přeci jen podlehli dvouminutovému nepopsatelnému okamžiku, který dokáže strhujícím způsobem ovlivnit i lidi se srdcem z kamene. Jak ušetřit v drahé Austrálii? Proč (ne)chodit do moře? A proč dát předost BBQ před KFC? Zdaleka nejen to se v přednášce dozvíte.

Další informace a seznam plánovaných přednášek naleznete na www.astronom.cz/horalek.

Přednáška Petra Horálka \"Za černým Sluncem přes klokany aneb Všecko je tu Dangerous\" v Roxy music klubu 8. února 2020. Autor: Roxy Music Bar.
Přednáška Petra Horálka \"Za černým Sluncem přes klokany aneb Všecko je tu Dangerous\" v Roxy music klubu 8. února 2020.
Autor: Roxy Music Bar.
« zpět na kalendář akcí

Štítky: Austrálie, Petr Horálek, Přednáška 


3. vesmírný týden 2021

3. vesmírný týden 2021

Přehled událostí na obloze a v kosmonautice od 18. 1. do 24. 1. 2021. Měsíc bude v první čtvrti. Večer je vidět Mars procházející kolem Uranu. Aktivita Slunce je nízká. Proběhl první testovací zážeh centrálního stupně připravované obří rakety SLS. Naopak test Starship SN9 byl odložen pro výměnu motorů. Očekáváme starty rakety Falcon 9, Electron a LauncherOne. Krtek na Marsu skončil svou neúspěšnou misi. Podívejte se na kosmonautickou aplikaci a web pro děti. Před 15 lety startovala sonda New Horizons k planetě Pluto, aby následně prozkoumala už jen trpasličí planetu a jeden malý objekt Kuiperova pásu.

Další informace »

Česká astrofotografie měsíce

California-Taurus-M45

Titul Česká astrofotografie měsíce za listopad 2020 získal snímek „California-Taurus-M45“, jehož autorem je Evžen Brunner   Do našich krajin přichází pomalu zima a s ní se nám v průběhu noci vysoko nad hlavu dostávají zajímavá souhvězdí. Tak například Býk či Perseus. A

Další informace »

Poslední čtenářská fotografie

M45 Plejády

Další informace »