Úvodní strana  >  Kalendář akcí  >  Přednáška: The European Space Agency’s Comet Missions

Přednáška: The European Space Agency’s Comet Missions

Planetum Praha a Europlanet Society pořádají v rámci konference Europlanet Pro-Am Comet Workshop přednášku Dr. Colina Snodgrasse z University of Edinburgh. Dr. Snodgrass se přímo podílí a podílel na řadě kosmických misí saměřených na studium komet, včetně mise Rosetta. V současnosti je ve vedení další chystané přelomové mise ESA - Comet Interceptor. Přednáška bude přednesena v anglickém jazyce .

Místo konání akce: Strahovská 205, Praha 1-Hradčany, Česko
Typ akce: Přednáška
Termín konání akce: 09.06.2022 od 18:00 do 20:00

It will be described some of the highlights of ESA’s hugely ambitious Rosetta mission, the first spacecraft to orbit and land on a comet, and also the new mission Comet Interceptor. The latter will be launch in 2029 and will be the first mission to encounter a new comet entering the inner Solar System for the first time – a comet that hasn’t even been discovered yet!
« zpět na kalendář akcí

Štítky: Přednáška 


26. vesmírný týden 2022

26. vesmírný týden 2022

Přehled událostí na obloze a v kosmonautice od 27. 6. do 3. 7. 2022. Měsíc bude v novu a ještě předtím jej najdeme ráno poblíž Merkuru a Venuše. Ráno můžeme vidět všechny okem viditelné planety v pořadí, jak jdou od Slunce. Kometa C/2017 K2 (PanSTARRS) se pohybuje souhvězdím Hadonoše. BepiColombo podruhé minula Merkur. SLS byla plně natankována, na test se chystá Super Heavy. Ariane 5 opět úspěšná. První let čistě jihokorejské rakety. VZLÚSat-1 slaví pět let na orbitě. Před 65 lety se narodil český astronom Marek Wolf.

Další informace »

Česká astrofotografie měsíce

M63

Titul Česká astrofotografie měsíce za květen 2022 získal snímek „M 63“, jehož autorem je Zdeněk Vojč       M 63. Nu, opravdu trochu nudné pojmenování. Příliš to nevylepší ani NGC 5055, i přes tolik pětek. Ale nebyli by to romantičtí astronomové, aby tomuto objektu na

Další informace »

Poslední čtenářská fotografie

Rho Ophiuchi z pouste v Kalifornii

Nic neni nad tmavou oblohu ktera necha vyniknout kontrastu i barvam a to bez jakychkoliv filtru. Porizeno kamerou ZWO 294MC s objektivem Canon 70-200mm USM L na montazi Celestron AVX s celkovou expozici 4 hodiny.

Další informace »