Úvodní strana  >  Kalendář akcí  >  Život ve vesmíru

Přednáška: Život ve vesmíru - Mgr. Jan Veselý

Přednáší Mgr. Jan Veselý

Místo konání akce: Planetárium Praha
Typ akce: Přednáška
Termín konání akce: 08.10.2019 od 18:00 do 20:00

V 17. století astronomové počítali s tím, že jsou Venušané, Marťané i Měsíčňané. Ještě v polovině 20. století se předpokládalo, že na Marsu je rostlinstvo. Později jsme optimismus zredukovali na pokusy o nalezení bakterií. Dnes se snažíme alespoň najít místa, kde by život vůbec mohl existovat. Ve Sluneční soustavě už jich mnoho nezbylo. Podrobně představíme všechna tři... Mnohem světlejší vyhlídky máme ve vzdáleném vesmíru. Šance najít důkaz o existenci mimozemského života je ve 21. století větší než malá!

https://www.planetum.cz/porad/zivot-ve-vesmiru/
« zpět na kalendář akcí

Štítky: Život ve vesmíru


3. vesmírný týden 2020

3. vesmírný týden 2020

Přehled událostí na obloze a v kosmonautice od 13. 1. do 19. 1. 2020. Měsíc bude v poslední čtvrti. Večer září jasná planeta Venuše, vidět lze i Neptun a Uran. Ráno je vidět Mars. Merkur a Saturn jsou úhlově blízko Slunci. Kometu C/2017 T2 můžeme opět pozorovat na večerní obloze. Na úspěchy raket Falcon 9 a CZ-3B by v tomto týdnu určitě chtělo navázat několik dalších. Uběhlo 15 let od přistání pouzdra Huygens na Titanu.

Další informace »

Česká astrofotografie měsíce

Glaxie pod Galaxií

Titul Česká astrofotografie měsíce za prosinec 2019 obdržel snímek „Galaxie pod Galaxií“, jehož autorem je Roman Ponča   „Galaxie pod Galaxií“, není to tak trochu podivný název vítězného snímku prosincového kola soutěže Česká astrofotografie měsíce? Možná, snad, … ale je

Další informace »

Poslední čtenářská fotografie

Snímek komety C/2017 T2 (PANSTARRS)

Rozměry obrázku jsou 20 x 20 obloukových minut, sever je nahoře, východ vlevo. Nacházela se téměř v zenitu v souhvězdí Persea. Atmosférické podmínky byly podprůměrné.

Další informace »