Úvodní strana  >  Kalendář akcí  >  Přednáška: Zkamenělé Brno

Přednáška: Zkamenělé Brno

Brno se svým okolím, Moravský kras, Hády, Švédské šance… to je Brno jak jej znají jeho obyvatelé, tajemné skály čnící nad městem, skalní masivy, vrstvy vápenců a břidlic…to všechno je kniha minulosti, kterou se pokusíme společně číst, pročítat stránku po stránce, vydat se na cestu do dávného pravěku, do doby, kdy zde bylo prvohorní moře a skalní podklad teprve vznikal….

Místo konání akce: Hvězdárna a planetárium Brno
Typ akce: Přednáška
Termín konání akce: 16.02.2017 od 18:00 do 20:00

Mgr. Štěpán Rak
Muzeum Českého krasu v Berouně, kurátor, vědecký pracovník – paleontolog

"Zkamenělé Brno"
Brno, to zdaleka není jen pověstný drak, Špilberk nebo Petrov. Kdysi v prvohorách se zde rozkládalo pramoře plné života a věřte nebo ne, ale žili zde vskutku podivuhodní živočichové! Hády, Křtiny, Anaklety, to jsou jména jak z pohádky a pohádkové poklady zde opravdu čekaly přes 300 milionů let na paleontology, kteří popisují stále nové a nové formy života - dávného zkamenělého Brna.

Odborná přednáška se uskuteční v sále velkého planetáriav Brně (tzv. digitária) s kapacitou 189 míst k sezení. Vstupné činí 80 Kč. Jste všichni srdečně zváni!

 
« zpět na kalendář akcí

Štítky: Přednáška , Brno, Hvězdárna a planetárium Brno


32. vesmírný týden 2020

32. vesmírný týden 2020

Přehled událostí na obloze a v kosmonautice od 3. 8. do 9. 8. 2020. Měsíc bude v úplňku. Jupiter a Saturn jsou vidět celou noc, po půlnoci už je vysoko také Mars a nad ránem je vidět Venuše. Koncem týdne bychom mohli mít šanci na pozorování setkání tří komet. Slunce ukazuje skvrny i protuberance. Zvyšuje se aktivita meteorického roje Perseid. K Marsu už letí i americké vozítko Perseverance. Přistává posádka Crew Dragonu z ISS. Bude startovat Falcon 9 a popoletí Starship SN5? Před 100 lety se narodil novozélandský amatérský astronom, rekordman v pozorování proměnných hvězd, objevitel komet, a spoluobjevitel supernovy 1987A, Albert F. A. L. Jones.

Další informace »

Česká astrofotografie měsíce

Velká kometa roku 2020

  Titul Česká astrofotografie měsíce za červenec 2020 získal snímek „Velká kometa roku 2020“, jehož autorem je Václav Paveza   Kometa, někdy též zvaná vlasatice, byla dlouho v historii nositelem špatných zpráv. Zejména pro vládce a vojevůdce. Těm vždy něco vyvěštila, ať byli na

Další informace »

Poslední čtenářská fotografie

Jupiter a Mars

Newton 150/750 +ZWO kamera ASI 178 MC + Barlow 2x

Další informace »