Úvodní strana  >  Kalendář akcí  >  Přestupné pozorování oblohy na observatoři WHOO!

Přestupné pozorování oblohy na observatoři WHOO!

Fyzikální ústav zve všechny zájemce z řad veřejnosti na přestupné pozorování oblohy, organizované observatoří WHOO!.

Místo konání akce: Fyzikální ústav v Opavě
Typ akce: Pozorování
Termín konání akce: 29.02.2024 od 18:00 do 20:00

Akce se bude konat na nově otevřené pozorovací terase dne 29. 2. 2024 ve dvou časových intervalech 18:00 - 19:00 (1. termín), 19:00 - 20:00 (2. termín).

Pozor, maximální kapacita na každé pozorování je 10 osob. V případě nejasného počasí je připraven náhradní program v místní učebně ve 4. patře.

Termín pozorování je nutné si zarezervovat na e-mailové adrese lucie.dospivova@physics.slu.cz nebo tomas.graf@physics.slu.cz.

Při rezervaci, prosím, specifikujte vybraný čas rezervace, počet osob, jméno a příjmení kontaktní osoby.

Další informace naleznete na oficiálních stránkách:
https://whoo.slu.cz/#
« zpět na kalendář akcí

Štítky: Pozorování 


16. vesmírný týden 2024

16. vesmírný týden 2024

Přehled událostí na obloze a v kosmonautice od 15. 4. do 21. 4. 2024. Měsíc bude v první čtvrti. Rozloučili jsme se s kometou 12P/Pons-Brooks. Z Ameriky dorazily zprávy i fotografie o úspěšném pozorování úplného zatmění Slunce i dvou komet během tohoto úkazu. Aktivita Slunce se konečně opět zvýšila. Proběhl také poslední start velké rakety Delta IV Heavy. SpaceX si připsala rekord v podobě dvacátého přistání prvního stupně Falconu 9. Před deseti roky ukončila dopadem na Měsíc svou misi sonda LADEE zkoumající prach v těsné blízkosti nad povrchem Měsíce.

Další informace »

Česká astrofotografie měsíce

ic2087

Titul Česká astrofotografie měsíce za březen 2024 obdržel snímek „IC 2087“, jehož autorem je Zdeněk Vojč     Souhvězdí Býka je plné zajímavých astronomických objektů. Tedy fakticky ne toto souhvězdí, ale oblast vesmíru, kterou nám na naší obloze souhvězdí Býka vymezuje. Najdeme

Další informace »

Poslední čtenářská fotografie

!

Další informace »