Úvodní strana  >  Kalendář akcí  >  Pro-Am Comet Community (Hybrid) Workshop

Pro-Am Comet Community (Hybrid) Workshop

V Praze na Štefánikově hvězdárně proběhne mezinárodní Pro-Am Comet Community Workshop, který pořádá společnost Europlanet, British Astronomical Association, Společnost pro meziplanetární hmotu a Planetum Praha.  

Místo konání akce: Strahovská 205, Praha 1-Hradčany, Česko
Typ akce: Konference
Termín konání akce: 09.06.2022 od 18:00 – 12.06.2022 do 14:00

Workshop má za cíl posílit spolupráci mezi astronomy-amatéry a profesionály ve výzkumu komet. Profesionálové i amatéři z oborové komunity společně zhodnotí situaci v oboru, prodiskutují jeho vývoj od přelomové mise Rosetta a zváží roli pozemských pozorování pro chystané kosmické mise. Dúležitými otázkami je jak sjednotit metodiku a techniku pozorování, jak správně dlohodobě archovovat pozorování a v neposlední řadě jak zapojit do výzkum širší skupinu zájemců a jak správě informovat a zapojit veřejnost a školní skupiny.

Odkaz na stránky akce:
https://www.europlanet-society.org/pro-am-comet-community-hybrid-workshop
« zpět na kalendář akcí

Štítky: Workshop


26. vesmírný týden 2022

26. vesmírný týden 2022

Přehled událostí na obloze a v kosmonautice od 27. 6. do 3. 7. 2022. Měsíc bude v novu a ještě předtím jej najdeme ráno poblíž Merkuru a Venuše. Ráno můžeme vidět všechny okem viditelné planety v pořadí, jak jdou od Slunce. Kometa C/2017 K2 (PanSTARRS) se pohybuje souhvězdím Hadonoše. BepiColombo podruhé minula Merkur. SLS byla plně natankována, na test se chystá Super Heavy. Ariane 5 opět úspěšná. První let čistě jihokorejské rakety. VZLÚSat-1 slaví pět let na orbitě. Před 65 lety se narodil český astronom Marek Wolf.

Další informace »

Česká astrofotografie měsíce

M63

Titul Česká astrofotografie měsíce za květen 2022 získal snímek „M 63“, jehož autorem je Zdeněk Vojč       M 63. Nu, opravdu trochu nudné pojmenování. Příliš to nevylepší ani NGC 5055, i přes tolik pětek. Ale nebyli by to romantičtí astronomové, aby tomuto objektu na

Další informace »

Poslední čtenářská fotografie

Rho Ophiuchi z pouste v Kalifornii

Nic neni nad tmavou oblohu ktera necha vyniknout kontrastu i barvam a to bez jakychkoliv filtru. Porizeno kamerou ZWO 294MC s objektivem Canon 70-200mm USM L na montazi Celestron AVX s celkovou expozici 4 hodiny.

Další informace »